maar. Het tweede deel betreft de Noordzee-eilanden Texel en Terschelling, Gelderland en Overijssel. Het idee tot herdruk kwam van het bestuurslid A.G. van der Steur en werd direct overgenomen door de uitgever Schuyt. Dr. ir. E.C.M. Roderkerk schreef een Ten geleide voor deze herdruk, terwijl Jan P. Strijbos zijn herinneringen aan F.W. van Eeden beschreef. De heer P. van Zalinge bewerkte de „Naamlijst van planten" van Van Eeden en voorzag deze van de moderne nomenclatuur. Op 11 april 1974 werd het eerste exemplaar door de uitgever K.C. Schuyt aangeboden aan mr. F.J. Kranenburg, commissaris van de Koningin in Noord-Holland en beschermheer van de Ver eniging „Haerlem". Het boekje, dat in een oplaag van 2.000 exem plaren werd gedrukt en dat voor 35,in de handel werd ge bracht is nu bijna uitverkocht140). 1974 C.W.D. Vrijland, Gerecht in klein bestek, het Kantonge recht te Haarlem en zijn voorgangers, Haarlem (1974), 127 blz., ing., geïll. Na het in 1969 verschenen boekje over de Haarlemse Rechtbank publiceerde mr. C.W.D. Vrijland, bestuurslid van „Haerlem", in 1974 dit boek over de geschiedenis van het Kantongerecht. Ook dit werd een zeer leesbaar overzicht, moderner en fraaier uitgege ven dan zijn voorganger en wederom voorzien van een naamlijst van kantonrechters, griffiers en ambtenaren van het openbaar mi nisterie. „Haerlem" droeg 1.000,bij in de produktiekos- ten141). Het eerste exemplaar werd op 1 maart 1974 aangeboden aan mr. J.E. Goudsmit ter gelegenheid van zijn afscheid als kan tonrechter. Het boek werd gedrukt in een oplage van 640 exem plaren en werd voor 19,50 in de handel gebracht142). 1975 C.W.D. Vrijland (bewerker), Geschiedenis van Bloemen- daal en Aerdenhout (Duinlustpark, Bloemendaal-dorp, Overveen, Bentveld en Vogelenzang), Haarlem 1975, 264 blz., geb. in grijs linnen band met stofomslag, geïll. In 1947 was het bijzonder fraaie proefschrift van P. Hoekstra over Bloemendaal verschenen. Op verzoek van het gemeentebe stuur bewerkte S.A. Wilson, oud-hoofd van de Bloemendaalse 197

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 199