1976 Jan P. Strijbos,' Vogelvrij Mensen en Tijden die ik ge kend heb Haarlem 1976, 154 blz., geb., met stofomslag, geïll. In 1973 werd in een bestuursvergadering door het bestuurslid Wiegel de suggestie gedaan Jan P. Strijbos eens te vragen een lezing te houden over zijn jeugdherinneringen aan Haarlem en de natuur rond Haarlem. Van der Steur nam hierover contact op met Strijbos en de lezing werd een boek. Toen bleek dat een eerder idee om in 1976, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van „Haerlem" een geïllustreerde monumentenlijst van de stad uit te brengen niet haalbaar was, suggereerde Van der Steur het boek met de jeugdherinneringen van Strijbos ter gelegenheid van het jubileum uit te geven en dit met een extra reductie aan de leden van „Haerlem" aan te bieden. De uitgever bleek enthousiast en de inmiddels 85-jarige auteur wist zijn manuscript op tijd gereed te krijgen, zodat op 12 november 1976 het eerste exemplaar ten doop kon worden gehouden. In dit boek vertelt Strijbos niet alleen over zijn herinneringen aan Haarlem en de natuur rond Haarlem, maar ook over de figuren in de wereld van de vogel- en natuurbescherming uit de eerste helft der 20ste eeuw. Het is daardoor een werk geworden dat niet alleen voor Haarlemmers van belang is, maar het reikt, evenals de herdruk van Onkruid verder en richt zich ook tot hen die belang stellen in de natuurbescherming in ons land. Het boek is voor 39,50 in de handel gebracht. In plaats van de gebruikelijke 20% korting voor leden van „Haerlem" konden dezen het boek tot 13 maart 1976 aanschaffen voor 19,50 op de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" in de Vleeshal144). A.G. van der Steur 199

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 201