1907 naar nummer 22 verhuisde, werd zijn plaats op nummer 5 ingenomen door Theodoras G. van Dusseldorp, ook kleermaker van beroep. Het was een chique zaak die al gauw een geïllustreer de prijscatalogus liet verschijnen: bontjas, binnenvoering hamster, kraag van bisam of oppossum, respectievelijk 120 en 150 gulden. Colbertkostuums van moderne fantasiestof of pickwickstof, zeer doelmatig en ijzersterk, rij- en sportkostuums van Engels whip cord, ook ijzersterk. De zaak werd in de dertiger jaren overgeno men door Van Rijsbergen die hem voortzette in de Zijlstraat. Op hetzelfde adres werd tot heden met een kleine onderbreking steeds confectie verkocht. In 1937 begonnen de heer en mevrouw Heymann een winkel in damesconfectie, genaamd „Sportief', die na de oorlog door haar alleen tot 1962 werd voortgezet. Daarna vestigde zich hier Jac. Koop in herenkleding en in 1972 opende Frank er een bontzaak. Een tweede bontzaak vinden we op num mer 34, in 1946 begonnen door de uit Rotterdam afkomstige E. Nijman. De bontzaak van Weill werd in 1856 opgericht. In 1900 werd er nog geadverteerd met herenmode-artikelen en ondergoederen vanuit de Kruisstraat 41Vijf jaar later werd de zaak verplaatst naar de Barteljorisstraat 26 en 28. De voorname winkel, later onder leiding van NV. Th. Weill en Zn., bleef tot de opheffing in 1964 in hetzelfde pand gevestigd en maakte daarna plaats voor NV Miss Etam in damesconfectie. In 1975 verdween dit filiaal. Buurman Constant Lamp vertrok hetzelfde jaar naar het winkelcentrum in Schalkwijk. Deze drie lege panden werden dit jaar tot één samengevoegd. Na een rigou reuze verbouwing kwam Dutchy, een zaak in damesconfectie, achter de schutting vandaan. Een winkel die ook naar Schalkwijk is vertrokken, was die van NV. H. van Dam Stoffenhandel, voorheen L. Mündheim. Het Haarlemse filiaal was voor 1900 in de Koningstraat 4 gevestigd onder de naam van Couponmagazijn Leopold Mündheim Co., die ook in Duitsland's voornaamste steden verkooppunten had. In 1924 kwam de zaak naar de Barteljorisstraat 14, waar 9 jaar lang de bijoutier Del Canho had gewoond en gewerkt. 242

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 244