gepubliceerd in Haarlems Bodemonderzoek. Het tekenwerk werd uitgevoerd door Paul Marselje. In het eerste nummer van deze uitgave van de Gemeentelijke Commissie voor Oudheidkundig Bodemonderzoek dat dit jaar verscheen, bevond zich het verslag van ons historisch en archeolo gisch onderzoek van het pand nummer 34 in de Lange Raam straat. De HWH heeft voortaan een gedeelte van een vitrine tot haar beschikking die in de hal van de Stadsbibliotheek staat opgesteld. Het gaat hier om een wisselende expositie van gerestaureerd aar dewerk, samen met de AWN-afd. Haarlem. Ook voor de wijk raadstentoonstelling „Dag Spaarnestad" van het Noordwest kwartier Binnenstad werd materiaal door ons afgestaan, namelijk rekeningen uit onze Van Boekhoven-collectie en archeologica uit de beerputten van de Zijlstraat en de Nieuwe Groenmarkt. Zoals in het vorige jaarverslag stond vermeld, zouden de lopende aktiviteiten wat betreft de archeologie afgerond worden. Door het weinige animo voor dit onderwerp werd alleen onder leiding van Wim Post thuis door enkele leden aardewerk gerestaureerd. Mochten ook in het komende jaar zich geen nieuwe mensen hier voor aanmelden dan zal voorgoed met de archeologie gestopt moeten worden. Door toedoen van de HWH (Peter Hammann en Pieter Hand- graaf) heeft de Stichting Recreatieschap Spaarnwoude de molen ,,De Veer" in haar beheer overgenomen. Een bedrag van 1000 gulden, bestaande uit spontane giften naar aanleiding van diverse artikelen van de HWH in dag- en weekbladen, is door de HWH aan het bestuur van het recreatieschap toegezegd. Maar of zij zorg zullen dragen voor de nog resterende 19.000 gulden om de molen te restaureren, blijft nog een raadsel. Voor de laagste klassen van de scholengemeenschap Sancta Maria werd in verband met een geschiedenisprojekt in 1977 een plan uitgewerkt voor een speurtocht naar eerste stenen in Haarlem, alsmede andere dateringen aan huizen. Per straat zullen deze ge gevens genoteerd moeten worden, inklusief vermeldingen van ar- chitekten en steenleggers, vooral omdat door de huidige gevel- verfraaiingen" veel van deze gegevens verloren gaan. 28

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 30