zen" in strijd zijn met de doelstelling en de taak, die „Diogenes" in de stad wil vervullen. Hoewel de vele pogingen dit gat grotendeels te dichten, dank zij veel medewerking van de Gemeente, gelukkig met succes werden bekroond, is het nare gevolg dat dit soort belangrijke projecten onder de bestaande subsidievoorwaarden, niet meer haalbaar zijn. Tenzij de subsidies worden aangepast aan de gestegen bouwkos ten, moeten we, en dat geldt voor elke stichting of particulier er van af blijven. Tóch: „Diogenes" is langzaam aan het groter worden. De ontwik keling gaat geleidelijk, met panden die nog wel onder de bestaan de subsidievoorwaarden kunnen worden gerestaureerd, en dan aanvaardbare huren opleveren. Ze zijn veelal kleiner dan Korte Spaarne 15 en de binnenstad is er mee bezaaid. „Diogenes" is bijvoorbeeld bezig met restauratie aan het Goud smidspleintje en aan de Korte Wijngaardstraat. Ook is het bezit aan het Groot Heiligland uitgebreid met nr. 22, waarvoor een restauratieplan gereed is. Dit pand speelt een rol in de film „Max Havelaar" (Multatuli). De toeristen, die al met duizenden hun foto-kanonnen op de „Frans Halshuisjes" richten, krijgen er weer een onderwerp bij. Er zijn meer van die niet al te grote panden, over het bezit waar van „Diogenes" met particulieren en overheid onderhandelt. Voorzover er van een markt op dit gebied kan worden gesproken is de activiteit van „Diogenes" merkbaar. Hier en daar lopen prijzen op en er is soms sprake van speculatie ve aanbiedingen. Het is duidelijk dat „Diogenes" niet wil meewerken aan een pro ces waarbij het paard achter de wagen wordt gespannen. Vandaar dat „Diogenes" behoedzaam moet optreden en gelukkig weet zij zich gesteund door de overheid. Die steun zou de Stichting ook in veel grotere mate in de bevol king van Haarlem en omgeving willen vinden. „Diogenes" zoekt supporters, een legioen van honderden dona teurs. Het gaat vooral om de mensen, die over de leefbaarheid van de oude stad willen meedenken, er iets aan willen doen, er een 366

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 368