Aanwinsten 1976 van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland C. van Noorde, Spaarndam 1773; in sepia gedrukte ets J. Pannebakker, Gravestenenbrug en Spaarne in de winter; O.I.- inkt, gewassen Nieuwjaarswens van de brandblussers en turfdragers, 1853; ge drukt N.N., Bivak van kozakken, vermoedelijk in de Hout, ca. 1815; aquarel N.N., Het voormalige kerkgebouw van de Moravische broeder schap aan de Parklaan, ca. 1876; litho Pamflet betreffende de erkenning van Prins Willem III als stad houder door de magistraat van Haarlem, 1747; gedrukt J.A. Ravekes, Aan de Zomervaart, 18de eeuw; 0.1.-inkt, gewas sen P. van Liender, Brugje bij Woestduin te Heemstede; O.I.-inkt A. Rademaker, Blekerij, waarschijnlijk aan de Zijlweg te Over- veen; pen, penseel, bister N.N., Grote Houtpoort met huizen aan de Gasthuissingel, 18de eeuw; O.I.-inkt, gewassen C.K. de Geus, Plattegrond van Haarlem, 1857; proefdruk met aantekeningen N.N., De tocht van Maria de Medici van Haarlem naar Amster dam in de omgeving van Halfweg, 1638; gravure C. Pronk, Miniaturen op speelkaarten van de Amsterdamse poort en de Grote- en Kleine Houtpoorten, 18de eeuw; O.I.-inkt C. van Noorde, Het weeshuis, voormalig H. Geesthuis aan de Kruisstraat, op het tijdstip van de verhuizing van de wezen naar het arme kinderhuis, 1786; O.I.-inkt, gewassen J. Pannebakker, Het Spaarne bij de ingang van de Bakenesser- gracht; potlood N.N., Aan de Amsterdamse weg, 18de eeuw; aquarel J.H. Prins, Grote Markt naar het westen gezien met Vismarkt, eind 18de eeuw; aquarel J. de Beyer, Amsterdamse poort; aquarel 373

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 375