FEBRUARI 376 29 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt dr. D.H. Pee reboom Voller afscheid als burgemeester van Bloemendaal; de Konin gin benoemt hem tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en de gemeenteraad kent hem de gouden legpenning der gemeente toe. 4 De gemeenteraad besluit het voormalig helicopterveld nabij de Wagen weg te bestemmen als bijvelden van de voetbalclub Kon.-HFC en 125.000 beschikbaar te stellen voor de inrichting; ondanks bezwaren van omwonenden besluit de vergadering met 21-17 stemmen op het terrein Eindenhout een nieuwe manege voor de politie te bouwen. 6 mr. dr. L. de Gou biedt de staatssecretaris van onderwijs, de heer Klein, de studie aan van „Het plan van constitutie in 1776" door hem verricht na een opdracht van de minister van Onderwijs. 8 De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden houdt haar laatste dienst in de Jacobskerk aan de Vestestraat, die gesloten wordt en verkocht aan Artel b.v., inkoopcentrum voor beeldende kunstenaars. 9 De bedrijven van Haarlems Dagblad aan de Grote Houtstraat en het Klein Heiligland zijn overgebracht naar de Veerpolder; de officiële ingebruikneming is op 12 juni (zie 7 april). 10 Kardinaal Willebrands, die op 21 februari aartsbisschop van Utrecht wordt, leidt als voorzitter de Nederlandse bisschoppenconferentie in het bisschoppelijk paleis aan de Nieuwe Gracht. 1 1 Viering van het 40-jarig bestaan van de afdeling vliegtuigbouw van de Hogere Technische School (vroeger MTS). 13 Slaan van de eerste paal van de Ds.M.G.Blauwschool (christelijk b.l.o.), thans gevestigd aan de Linnaeuslaan. 14 Viering van het 50-jarig bestaan van de „kleinste" voetbalclub van ons land „De Tweede Jeugd"; P. Spek en A.J. van der Klashorst onder scheiden met de zilveren speld van de afdeling Haarlem van de KNVB. 16 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling Haarlem van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) ontvangt de My tylschool voor lichamelijk gebrekkige leerlingen aan de Frederik Hen driklaan een geschenk. 19 Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de technische troepen in de Ripperdakazerne wordt een militair congres gehouden (zie 30 sep tember). 20 mr. J.J. van der Goes, directeur van het postdistrict Haarlem, is 40 jaar werkzaam bij de PTT. Installatie als hoofdinspecteur en korps-chef van de politie te Bloemen daal van de heer A. Brinkman uit Den Helder. 28 Sluiting van het Bisschoppelijk museum aan de Jansstraat; een groot deel der verzameling wordt overgebracht naar het Rijksmuseum Het Catherijne-convent in Utrecht en een ander deel naar het Frans Hals museum. 29 Afscheid van ds. W.A. Lenderink als predikant van de Hervormde wijkgemeente Schalkwijk en bevestiging tot predikant voor buitenge wone diensten; zijn arbeidsterrein wordt de beide huizen van bewaring.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 378