MAART 377 dr. IR. E.C.M. Roderkerk legt wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar zijn functie van directeur der Stichting De Kennemerduinen neer; een driemanschap zal de directie voeren. 1 De Heemsteedse politie houdt een 44-jarige Amsterdammer aan die bekent 300 inbraken te hebben gepleegd, waarvan 60 in Heemstede en de overige in Haarlemmermeer, Amstelveen en Amsterdam. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar treedt mr. J.P.A. Bal- legoyen de Jong af als directeur van de NZHVM; benoemd is tot adjunct-directeur mr. J.U.R. de Graaff. 5 Jan Kraakman neemt afscheid als voorzitter van de afdeling Haarlem yan de Bond van Oud-illegale werkers en wordt opgevolgd door Chr. Treffers. 7 Intrede van ds. C. van der Velde uit Oosterhout, als predikant van de Gereformeerde kerk van Haarlem-zuid. 11 De Koning van België benoemt de eigenaar van restaurant Royal aan de Kleine Houtstraat, de heer A. Slabbaert, die 50 jaar in het horeca- vak werkzaam is, tot ridder in de orde van Leopold II. 12 In de Hallen is een tentoonstelling ingericht die een overzicht geeft van het werk van de kunstschilder Kees Verwey. drs. W. Mensink stelt het in Zandvoort ingerichte en naar zijn vader genoemde Wim Mensinkhuis voor bejaarden in gebruik (zie 15 okto ber). 14 De Heemsteedse wereldreiziger en journalist Jan P. Strijbos viert zijn 85-ste verjaardag. 15 M. Beemster, technisch hoofdambtenaar C. bij het PEN, wordt op de dag dat hij 40 jaar bij dit bedrijf werkzaam is, toegekend de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De Provinciale Staten besluiten tot aankoop van het voormalig onder komen van het hoofdbureau van Politie aan het Florapark voor 610.000 van de gemeente Haarlem. 16 B. en W. besluiten het complex aan het Stationsplein te noemen naar Beresteyn (de stichter van het voormalige hofje) en de evenementenhal naar Beynes, die er vroeger een fabriek voor spoorwegrijtuigen had. 17 De gemeenteraad besluit voor uitbreiding en overkapping van de noordelijke tribune op het voetbalveld van HFC-Haarlem 753.300 beschikbaar te stellen; voor het tweede deel der sierbestrating in de Grote Houtstraat een bedrag van 525.000; de raad stelt zich garant voor een lening van 39 miljoen aan de Stichting Pius XIII, verpleeg huis voor lichamelijk gebrekkigen met 300 bedden; aanvaardt de nota bejaardenzorg (zorg voor zelfstandig-wonende bejaarden) en benoemt tot rector van de Spaarne scholengemeenschap drs. D. Kraamwinkel te Voorburg, adjunct-directeur van de Lerarenopleiding Zuid-West Ne derland in Delft. 18 Wethouder A. Thuis slaat de eerste paal voor de bouw van 105 wonin gen in het Rozenpriëel (tweede en derde fase). Na bezoeken aan het Cultureel Centrum te Amstelveen en Beeckesteyn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 379