379 meenten die enige jaren na de Tweede Wereldoorlog bestonden; eind oktober brengen Heemstedenaren onder leiding van burgemeester jhr. mr. W.H.D. Quarles van Ufford een tegenbezoek. 10 In de Ruïne van Brederode in Santpoort wordt een tentoonstelling gehouden onder de titel „De heren van Brederode". 12 Minister mr. F.W. de Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken stelt het hoofdbureau van politie aan de Koudenhorn in gebruik. De Provinciale Staten besluiten de omgeving van het Bergermeer in Alkmaar aan te wijzen voor een nieuw bedrijfskantoor van het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland; als het gereed komt worden een deel van het bedrijf uit Bloemendaal en de afdeling in Santpoort naar Alkmaar overgeplaatst. 18 De Beynes-hal wordt voor het eerst gebruikt en wel voor een dienst van de Radio-gemeente van ds. G. Toornvliet (zie 30 aug.). 20 Tiet bestuur van de bejaardencentra Vitae Vesper en Rustoord (Evange- lisch-Lutherse gemeente Haarlem) besluit tot sluiting van de centra; er verblijven 65 bejaarden. 22 De tot burgemeester van Bloemendaal benoemde drs. G.H. Weekhout uit Enschede wordt in de gemeenteraad geïnstalleerd. 25 Vertegenwoordigingen van vrouwenorganisaties uit de jumelagestad Angers brengen gedurende een week een bezoek aan Haarlem. Wegens zijn vertrek naar Utrecht neemt ds. D.J. Spijkerboor afscheid als predikant van de Hervormde gemeente Santpoort. 26 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt mr. F.J. Kra nenburg in een vergadering van de Provinciale Staten afscheid als com missaris der Koningin; de minister van Binnenlandse Zaken, mr. F.W. de Gaay Fortman, deelt mee dat mr. Kranenburg bij bevordering benoemd is tot Groot-officier in de orde van Oranje-Nassau, de gedepu teerde Th. Laan dat het provinciaal bestuur besloten heeft hem als provinciale onderscheiding een zilveren blad aan te bieden en het oud ste statenlid, mr. J.E. Goudsmit, biedt namens de leden een kleuren-t.v.- toestel aan; de Staten besluiten het Monumentenfonds naar mr. Kra nenburg te noemen en daarin een donatie van 500.000 te doen. 28 De gemeenteraad verleent een extra-krediet van 130.000 (totaal 1.250.000) voor de verbouwing van het Concertgebouw (zie 21 okto ber); besluit mee te werken aan de oprichting van een kunstijsbaan van de Stichting Kennemerland aan de Kleverlaan en neemt een voorberei- dingsbesluit voor het maken van een bestemmingsplan op het terrein van Tubergen aan de Koninginneweg en naaste omgeving. Het bestuur van de Christelijke Pedagogische Academie (vroeger Da Costa-kweekschool die in Haarlem en Bloemendaal is gevestigd ge weest en nu in Santpoort) houdt een receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. 29 Jaap Jansen van de Uitgeverij Van Gennep biedt aan nabestaanden van in het verzet omgekomenen de eerste exemplaren aan van het boek over de verzetsheldin Hannie Schaft, geschreven door de journalist Ton Kors. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana worden de volgende dames en heren uit de regio Haarlem koninklijk onderschei den;

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 381