AUGUSTUS 385 Zonen Grafische Inrichting b.v. voor 2.623.000 ten behoeve van uit breiding van het bestaande terrein. 16 De Staatssecretaris van onderwijs besluit het CIOS te Overveen niet over te plaatsen naar Zoetermeer, zoals de plannen waren. 21 Het Rembrandt-theater op de Grote Markt wordt weer gesloten. 23 De ontwerp-gemeentebegroting sluit met een tekort van zes miljoen gulden. 25 ln de Garenkokerskade raakt een auto te water; de heer N.F.A. Wio- gers en zijn 16-jarige zoon komen om het leven en zijn vrouw met twee kinderen worden gered. 26 Voor zijn verdiensten voor de bloembollencultuur ontvangt de heer Th. Hoog uit Bennebroek, oud-directeur van de Koninklijke Bloembollen en Zaadhandel Van Tubergen B.V. te Haarlem (kwekerij Zwanenburg) de gouden Nic. Dames-medaille. 27 ,Uit enkele landen komen 600 padvinders bijeen voor het houden van de Jamborette 1976 in het Naaldenveld in Aerdenhout; burgemeester A. Nawijn van Zandvoort verricht de opening. 30 Bij een overval op een postagentschap in De Glip in Heemstede be draagt de buit 10.000. Zuster Nettie van Krieken, een der laatste diaconessen van het Diaco- nessenhuis te Heemstede, gaat met pensioen. 5 Wethouder L. van den Berg slaat de eerste paal van het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten op het Marsmanplein. 7 Het nieuwe sportcomplex aan de Boerhaavelaan is gereed; in de ko mende weken worden clubgebouwen van de op de velden spelende clubs in gebruik genomen. 12 Wegens het bereiken van de functionele leeftijdsgrens (60 jaar) neemt de heer G.J. Endlich afscheid als commissaris van politie (zie 27 sep tember); B. en W. benoemen hem later tijdelijk tot coördinator van de Gemeentelijke Dienst voor Sport- en Jeugdzaken wegens een aantal vacatures in de leiding. 15 De honkbalclub Haarlem-N icols behaalt het kampioenschap van Ne derland der honkbalcompetitie. Oud-pastoor W.J. van den Berg is 65 jaar priester. Wegens zijn vertrek naar het Diaconessenhuis in Utrecht, waar hij pre dikant wordt, neemt ds. H.A. Winkel afscheid als predikant der Her vormde gemeente van Aerdenhout. 16 Het bureau voor Rechtshulp verhuist van het Stationsplein naar Don kere Spaarne 56. 17 Wethouder W. van Liemt stelt het Historisch Centrum in de voormali ge Bank van Lening, waarin de historische boekhandel Erato en de Peter Cuyper Taverne gevestigd zijn, in gebruik (zie 16 oktober). 18 De gemeenteraad besluit ten behoeve van de restauratie van de Her vormde kerk in Spaarndam 128.000 en voor de laatste fase van de vernieuwing van het Proveniershuis (29 woningen) 2.500.000 be schikbaar te stellen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 387