389 10 De heer J. van Wieringen, hoofd van de R.K.-Godfried Bomansschool, dirigent van kerkkoren, pauselijk onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice. 15 De Italiaanse vereniging Dante Alighieri te Haarlem viert haar 40-jarig bestaan. De historische panden aan het Korte Spaarne 23 en 25 van de Vereni ging Hendrick de Keyser zijn gerestaureerd en ingericht voor woon ruimten. De provincie Noord-Holland koopt voor plaatsing in het Provinciehuis aan de Dreef het geschilderd portret van de dit jaar in Bergen overleden dichter A. Roland Holst, gemaakt door Aleid Slingerland; werken van haar worden geëxposeerd in het raadhuis van Bloemendaal. 16 In het Historisch Centrum Nederland in de voormalige Bank van Le ning wordt een maritieme tentoonstelling gehouden. 20 De gemeenteraad besluit op het terrein aan de Nassaulaan, waar het vroegere gebouw van de Drukkerij De Spaarnestad wordt afgebroken, te bestemmen voor woongebied zonder parkeergarage en koopt het voormalige PTT-gebouw aan de Leidsevaart en Oranjestraat (vroeger de Boterfabriek) voor 225.000; de bestemming wordt huisvesting voor dakloze gezinnen en alleenstaanden. Dokter D. Heymans legt namens de (Haarlemse) Joles-stichting en le den van de Nederlandse kolonie in Israël de eerste steen voor het be jaardencentrum Beth-Joles in Haifa. Dankzij de erfenis van de heer Joles bestond aan het Groot Heiligland van 1934 tot 1942 het Joodse Joles-ziekenhuis, dat na de oorlog is verkocht aan de gemeente voor 100.000, welk bedrag nu wordt besteed voor bejaardencentra in Is raël. 21 Het Concertgebouw wordt na de verbouwing voor de eerste maal ge bruikt voor een ..open huis". Wethouder L. van den Berg installeert het voorlopig bestuur dat een Crisis-interventie centrum in Zuid-Kennemerland moet voorbereiden. Bij haar afscheid van het Sint Elisabeth's Gasthuis wordt zuster H. Ascherman de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, toegekend. 22 Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Haarlemse vrijmet selaarsloges ..Kennemerland" en „Ad Lucem et Pacem" worden de leden ten Stadhuize ontvangen; de jubilerende loges bieden de kerk voogdij der Hervormde gemeente Haarlem twee gerestaureerde scheep jes uit de Grote Kerk aan. 23 Op het orgel van de kathedrale basiliek Sint Bavo is een César Franck- concours gehouden en gewonnen door de organist Piet van der Steen. De heer H.J. Nelissen benoemd tot ridder in de orde van Sint Silvester voor zijn verdiensten als voorzitter van het kerkbestuur der Spaarne- kerk en van het Interparochieel Schoolbestuur. 25 De Provinciale Staten besluiten de gemeente Haarlem een subsidie van 100.000 te verlenen voor de aanleg van een kunststof athletiekbaan in het Pim Mulier-Sportpark, het beheer en onderhoud van het Noorder en Zuider-Buiten Spaarne van de Grote Sluis in Spaarndam tot de Ringvaart van Haarlemmermeer aan Haarlem over te dragen en eervol

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 391