In 1960 werd het bestuur uitgebreid met jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, chef van het Kabinet van de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland. In 1962 werd dr. H. Bruch, geschiedenisleraar te Haarlem en specialist op het gebied der middeleeuwse geschiedenis, secretaris van „Haerlem" als opvolger van secretaris Vrijland. Reeds in 1964 werd hij als secretaris opgevolgd door A.J.J. Bakker die in 1966 wederom als secretaris werd opgevolgd door C. Wiegel. Wiegel was toen voorzitter van de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Genealogische Vereniging. Inmiddels was jhr. Van Valkenburg in 1964 opgevolgd door Th. Hoog als voorzitter. Hoog, een vooraanstaande figuur in de bloembollenwereld, directeur van de Koninklijke Bloembollen- en Zaadhandel Van Tubergen N.V., bewoner van het huis Zwanen burg aan de Leidse Vaart, verzamelaar van topografische tekenin gen en prenten betreffende Haarlem, was de zesde voorzitter van „Haerlem", een post die hij met veel enthousiasme tot 1975, dus elf jaar, zou blijven bekleden. In 1966 werd het bestuur uitgebreid met drs. N.M. Japikse, als gemeentearchivaris de opvolger van mejuffrouw Kurtz, die tot 1973 in het bestuur zitting zou hebben en met A.G. van der Steur, die, als secretaris van de afdeling Kennemerland van de Neder landse Genealogische Vereniging, in die tijd de Cursus lokale en regionale geschiedbeoefening voor Noord- en Zuid-Holland te Haarlem organiseerde. Het volgende jaar trad tot het bestuur toe mr. H.E. Phaff, direc teur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die van 1952 tot 1963 gemeentesecretaris van Haarlem was geweest, in 1972 D.H. Couvée, de nieuwe directeur van het Frans Halsmu seum, in 1973 drs. J.J. Temminck, opvolger van Japikse als ge meentearchivaris en al enige jaren redactiesecretaris van het Jaar boek. In 1975 werd het secretariaat overgenomen door Els Vogel, me dewerkster van het Frans Halsmuseum, die het secretariaat het volgend jaar overdroeg aan P.W. Heemskerk en mevrouw L.A. Leuven. In hetzelfde jaar 1975 werd de voorzitter van de Histori sche Werkgroep Haerlem (vgl. paragraaf 12), Bert Sliggers, be- 79

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 81