ook de lezing van F.A. Hoefer uit 1912 over het op te richten Openlucht Museum in deze categorie viel. Over archeologie spra ken o.m. H.J. Calkoen, dr. J.G.N. Renaud, drs. H.H. van Regte- ren Altena en prof. dr. W. Glasbergen. Als men de 50,hono rarium die dr. Holwerda vroeg voor een lezing niet te hoog had gevonden, zou deze nestor der vaderlandse archeologie nog aan dit lijstje kunnen worden toegevoegd35). Sprekers als prof. dr. J. Huizinga, mejuffrouw dr. G.H. Kurtz, J.M. Sterck-Proot, dr. C. van de Haar, dr. H. Bruch, drs. N.M. Japikse, prof. dr. A.E. Cohen, drs. J.J. Temminck, jkvr. dr. J.M. van Winter en M. Thierry de Bye Dolleman zorgden voor gedegen historische lezin gen over Haarlemse onderwerpen. Veel succes tenslotte hadden de „herinneringen" aan het Haarlem van vroege.r die opgehaald werden door J.L. Tadema, dr. C. Spoelder en jhr. mr. C.C. van Valkenburg. Is het toeval dat dit ook drie voorzitters van „Haerlem" waren? Tot slot volgt hieronder een totaal-overzicht van de activiteiten van „Haerlem" op dit gebied: 93 Overzicht lezingen en kleine excursies van de vereniging „Haerlem" 1905 Bezoek Stadhuis, Rijksarchief (Vleeshal) en broodkantoor pastoor Blom- mert Vier kunstbeschouwingen van de stedelijke atlas, in de Schneevoogtkamer van het Stadhuis, onder leiding van C.J. Gonnet 1906 Kunstbeschouwingen Prof. dr. H. BrugmansHet Coster-vraagstuk Ds. J. Craandijk Kasteel en heerlijkheid Haarlem bij Heemskerk C.J. Gonnet Samuel Ampzing Bezoek aan Spaarne 13, het huis van jhr. Repelaer van Spijkenisse, met bezichtiging van diens kunstschatten 1907 Zes kunstbeschouwingen door CJ. Gonnet Bezoek St. Bavo, Stadsdoelen en hofjes Beklimming toren Grote Kerk Prof. dr. J. Huizinga De oudste geschiedenis van Haarlem

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 95