Misschien is het geringe aantal te wijten aan het feit, dat velen met Pinksteren op reis zijn. 30 mei. Er was nog een ander jubileum in Haarlem dat onze vereniging uiteraard niet ongemerkt kon laten passeren: het 275-jarig bestaan van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé. Directeur M. Enschedé gaf voor een groot gehoor een boeiend beeld van de veelsoortige activiteiten van zijn bedrijf. Daarbij passeerden natuurlijk de geld- en zegeldrukkerij de revue, maar ook andere hoogstandjes van druktechniek. Een verrassende blik in de keuken van een eeuwen lang met Haarlem verbonden onderneming. Het Frans Halsmuseum wijdde een expositie aan dit belangwekkende jubileum. 15 juni. De jaarvergadering werd ditmaal gehouden op een historische plek die een moderne bestemming gekregen heeft: de voormalige Koudenhornkazerne, thans politiebureau. In de kantine van dit huis van Hermandad aan de oever van het Spaarne vertoonde bestuurslid Drs. J.J. Temminck dias over Haarlem onder het motto: Haarlem gezien vanaf het water. Een thema dat uitstekend te illustreren bleek met een verzameling prenten uit de Topografische Atlas van Haarlem die zich in het gemeentearchief bevindt. De selectie van stadsarchivaris Temminck leverde tal van verrassende herkenningsmomenten °nP de huishoudelijke vergadering die aan de diapresentatie voorafging werd aftredend lid Mr. H E. Phaff in het bestuur herkozen en werd in de plaats van de heer D.H. Couvée, die zich niet herkiesbaar had gesteld, Dr. P. Biesboer gekozen. 14 september. Als voorproefje op de excursie naar Den Bosch hield de stadsarchivaris uit die stad, Drs. P.Th.J. Kuyer, een inleiding met dia's over een aantal interessante plekjes in zijn woonplaats. Deze avond wakkerde de wens om alles eens in werkelijkheid te gaan bekijken sterk aan. 23 september 1978. Excursie naar kasteel Ammersoyen te Ammerzoden en naar 's-Hertogenbosch. Het weer is niet mooi als drie NZH-bussen met leden van de Vereniging „Haerlem" zich zaterdagmorgen 23 september in beweging zetten voor de traditionele najaarsexcursie. Bestuurslid Beelaerts van Blok land is vanwege de naweeën van een blessure ditmaal nietaan boord". Als vanouds bleek hij - in nauwe samenwerking met de voorzitter - alles tot in de puntjes overdacht en geregeld te hebben. Precies op tijd werd kasteel.Ammersoyen" bereikt. Het ligt heel mooi aan de rand van het dorp en maakt een kloeke indruk. De 197

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 199