Gedempte Oude Gracht. Een foto van deze opstelling werd afgedrukt in het Haarlems Weekblad. Voorts werd door aankoop een Haarlemse zilveren prijspen verkregen. De pen (schrijfpen bestemd als schoolprijs) heeft de vorm van een veer en draagt op het midden een wapenschild met het Haarlemse wapen. De pen is gemerkt met de stadskeur van Haarlem, de jaarletter G (1789) en een meesterteken, waarschijnlijk dat van de Haarlemse meester Adam Visser. Tegen het einde van het verslagjaar achtte Jhr. Mr. C C. van Valkenburg, zoals hij reeds had aangekondigd, de tijd gekomen het voorzitterschap neer te leggen. Onder zijn bezielende lei ding is onze stichting in 1975 van start gegaan. Met grote liefde voor en kennis van de historie van Zuid-Kennemerland heeft hij zich ingezet en gedachten aangedragen voor de eerste vorm geving aan onze plannen. De stichting is hem veel dank ver schuldigd. Als nieuwe voorzitter is met algemene stemmen ge kozen het lid van het dagelijks bestuur, Jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland. De heer Mr. R.J. Stuart heeft wegens drukke werkzaamheden de wens te kennen gegeven als penning meester te bedanken. Hij is toegetreden als lid van het alge meen bestuur. Het lid van het algemeen bestuur, de heer L.W. Pahud de Mortanges, is bereid gevonden zich thans met het penningmeesterschap te belasten. Aan begunstigers en pers werd in november 1978 de derde jaarlijkse nieuwsbrief verzonden. De belangstelling van particu liere contribuanten voor het streven van de stichting bleef ver heugend. De minimumcontributie bedraagt 15,per jaar. Het giro nummer van de stichting is 34 08 134 ten name van de pen ningmeester van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kenne- merland. Allen die voorwerpen met een typisch Kennemerlands karakter beschikbaar hebben of weten, wordt verzocht met de Stichting contact op te nemen. Zolang het Historisch Museum Zuid-Ken nemerland nog niet tot stand is gekomen, vinden de collecties van de stichting voorlopig onderdak in het Frans Halsmuseum.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 214