Vrienden van de Grote Kerk, te Haarlem, van een oud-Haar lemmer, die ter gelegenheid van zijn dienstjubileum ergens in het zuiden van ons land tijdens zijn receptie in plaats van een privé-geschenk gelden voor de Vriendenkring bijeen verza melde voor ,,het laten schitteren van één kleine koperen kaar senkroon!" Ook die van 460,van de Haarlemse montesso rischool, de eerste plaatselijke school die voor het restauratie fonds van de Vriendenkring actie voerde. Vanaf de datum van oprichting, 11 oktober 1975, werd in totaal een bedrag van honderdvijftigduizend gulden verzameld, waar door bijna al het koperwerk van de Grote Kerk kon worden gepoetst en gevernist. Gereinigd dienen nog te worden de twee koperen preekstoel leuningen, het doopvont voor de kansel, de twee koperen kan delaars op de burgemeestersbank, de kansellessenaar en de koperen lezenaar op het hoogkoor, de zogenaamde Pelikaan. Daarnaast richtte de kerkvoogdij der Hervormde Gemeente Haarlem het verzoek aan het bestuur om de acht grote koperen kaarsenkronen van de kerk te elektrificeren. De eerstvolgende ledenvergadering in mei 1979 zal hierover beslissen. Het bestuur van de Vriendenkring staat weer een boeiend Vriendenjaar voor ogen. Een jaar, waarin hopelijk het driedui- zendste lid mag worden geregistreerd en weer vele activiteiten mogen plaatsvinden, waarmee de aloude Baaf in het centrum van de belangstelling komt te staan van alle Zuid-Kennemers en van de Haarlemmers in het bijzonder! 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 223