accommodatie afgebroken. Een deel van het door Jan Hut gemaakte en op het veld vóór de hoofdtribune voorgedragen gedicht, zal de talloze leden die aanwezig waren nooit uit de herinnering gaan: Gij, ouwe, trouwe Haarlem-veld, hoe droef is 't thans met u gesteld, hoe vult uw lot ons aller hart met weemoed en met stille smart! O lief en dierbaar Haarlem-veld, ons wordt een stadion voorspeld, doch wat de toekomst ons ontplooit, u, Haarlem-veld, vergeet ik nooit! Zoals men weet, de club is herrezen. De waarde van figuren als Jaap van Balen Blanken, want hij deed het natuurlijk niet alléén, bleek eens te meer in die moeilijke opbouwperiode. Maar het nieuwe, iets naar achteren verlegde Haarlem-stadion kwam er, vorig jaar nog uitgebreid met een uitstekende extra over dekte tribune. Meegemaakt heeft van Balen Blanken uiteraard ook de degra datie van het eerste elftal naar de tweede klasse (en de moei zame terugkeer!), alsook de turbulente overgang van amateur- naar semiprof- en profvoetbal. Voor hem als pur sang amateur een uiterst moeilijke periode, waarin tenslotte de geldelijke machten het wonnen van de alou de traditie. Vooral moeilijk voor een man, die wist wat hij wou, koppig volhardde in wat hij geloofde en toch uiteindelijk - moest buigen. Dat de HFC Haarlem ondanks alle ups en downs, ondanks ook alle hedendaagse perikelen van degradatiezorgen en financiële krapte, nog steeds die intens levende club is, dankt men mede aan mensen als Jaap van Balen Blanken. N.C. Nagtzaam

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 230