26 In een flat in de lerlandstraat steekt een man zijn 33-jarige zwager met een mes dood en brengt zijn echtgenote ernstig letsel toe. De gemeenteraad benoemt tot directeur van het Gemeentelijk Waterbedrijf Ir. J.P.S. Waldorp, thans waarnemend directeur, aanvaardt een voorstel tot regionalisering van de brandweerkorp sen tussen Hillegom en Heemskerk (de korpsen blijven zelfstandig bestaan) en besluit tot oprichting van de stichting „Welzijn Haar lem", waarin de bestaande Raad voor Maatschappelijk Werk op gaat. 27 Als lid van het dagelijks bestuur van de Kennemerraad slaat me vrouw H.C. Niemeijer-Toet de eerste paal van het gewestelijk VAM-vuilstation in de Waarderpolder. 28 Wegens het bereiken van de leeftijd van 60 jaar neemt de hoofdin specteur-korpschef van politie te Heemstede, de heer J.C. Schuerveld Schrijver, afscheid; opvolger met ingang van 1 juni is C.J.A. Couzijn, hoofdinspecteur in Noordwijk. Mei 1 In de Buitenrustschool wordt de opleiding gevestigd voor zieken verzorgenden (vroeger aan de Weltevredenstraat); er melden zich 300 leerlingen. De stichting, opgericht door vijf verpleeghuizen inde regio, bestaat vier jaar. 3 Burgemeester Drs. J. Reehorst ontvangt in het stadhuis de Stich ting Comité Nationale Feesten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. 8 De in Hillegom gehouden vergadering van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur benoemt de afgetreden voor zitter Jhr. Mr. Dr. O.F.A.H. van Nispen tot Pannerden uit Heem stede tot erevoorzitter endeopl mei met pensioen gegane secreta ris-penningmeester H.A.G. de la Mar, eveneens uit Heemstede, tot erelid. 10 Gedeputeerde Dr. Ir. J. Yff slaat in de Waarderpolder de eerste paal voor het te bouwen laboratorium van de Provinciale Water staat en het Provinciale Waterleidingbedrijf Noord-Holland. Afscheidsreceptie van mevrouw N. Voorbrood als rijksinspectrice voor het kleuteronderwijs in het rayon Kennemerland. 17 Burgemeester Drs. J. Reehorst biedt in het dorp Kfar Zacharaya in Israël een cipres aan en plant een boom in het „Haarlem-bos". 18 De gemeenteraad van Bloemendaal besluit garant te zijn voor de bouw van 108 flats voor de stichting „Aelbertsberg" op het terrein van Wildhoef (zie 1 september). De gemeenteraad van Heemstede stelt het bestemmingsplan „be noorden Manpadslaan" vast. 20 De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen benoemt Jhr. Mr. C.C. van Valkenburg in Aerdenhout bij zijn afscheid als voor zitter tot erelid en biedt een door Sierk Schroder geschilderd 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 257