25 De Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek verkrijgt in „Meerl- horst" nabij het raadhuis in Heemstede een eigen onderkomen. 27 De nieuw optredende gewestraad Kennemerland benoemt tot le den van het algemeen bestuur de heren Mr. M. Mulder (PvdA) te Bennebroek, K. van der Meije (CDA), Zandvoort, A. van Schooten, (PvdA), Haarlem, Drs. J.J. Overbeek (CDA), Haarlem, Mr. R. Reeringh (VVD), Heemstede, en G. Mijnlieff (VVD), Bloemen- daal. 28 De gemeenteraad van Heemstede stelt het bestemmingsplan om geving Nederlands Hervormde Kerk aan het Wilhelminaplein vast om de sfeer en het bomenbestand te behouden. 29 Koningin Juliana brengt een bezoek aan de bedrijven in de Waar- derpolder en aan het Klokhuisplein van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen. In tegenwoordigheid van koningin Juliana wordt tijdens een bijeen komst in de aula van Teylers Museum het 200-jarig bestaan her dacht van Teylers Stichting; aan de koningin wordt door Prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer, lid van Teylers Tweede Genootschap, het eerste exemplaar van het gedenkboek „Teyler 1778-1978" (uit gave Schuyt Co. C.V.) aangeboden. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt Dr. H.J.H. Neyens afscheid als geneesheer-directeur van de Maria- stichting. Jhr. Mr. W.H.D. Quarles van Ufford, met ingang van 1 oktober benoemd tot burgemeester van Amstelveen, neemt afscheid als burgemeester van Heemstede van de gemeenteraad en de burge rij. Koningin Juliana op bezoek bij de 275 jaar oude drukkerij Enschedé. 271

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 273