Oktober 1 Om gezondheidsredenen legt de heerC.TOLzijn ambt van pastoor der Oud-Katholieke Kerk te Haarlem neer. Hij wordt opgevolgd door Dr. M.F. Parmentier, werkzaam geweest in Bonn. Bevestiging en intrede van Dr. J.C. de Bruine als predikant van het Diaconessenhuis in Heemstede, als opvolger van Ds. J. van der Wiel. Na bijna een halve eeuw tandarts te zijn geweest legt de heer D. Planteydt zijn praktijk neer. Ingebruikneming van het vierde kroonpositief van het in 1971 in de kathedrale basiliek Sint Bavo geplaatste Willibrordusorgel uit Am sterdam, waardoor Haarlem met 75 registers een der grootste kerkorgels van Nederland heeft. Een centrale directie heeft opdracht een integratie van de drie ziekenhuizen, Sint Elisabeths Gasthuis, Maria-stichting en Diaco nessenhuis voor te bereiden, waardoor één ziekenhuisorganisatie zal ontstaan. 3 Om persoonlijke redenen legt Drs. J. Achterstraat zijn functie van lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland neer; op 23 okto ber benoemen de Provinciale Staten tot zijn opvolger Drs. W.T. van Gelder, evenals de aftredende lid van de CDA. 4 De gemeenteraad verleent medewerking aan de oprichting van een tweede Rudolf Steinerschool en wel in Haarlem-Noord. 6 Met de voorstelling „Rooie Sien", als première gegeven in de Stadsschouwburg, viert het Amsterdams Volkstoneel haar 25-jarig bestaan; de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mevrouw M.H.M.F. Gardeniers-Berendsen, spreekt het ge zelschap toe. In het Proveniershuis deelt de commissaris der Koningin, Drs. R.J. de Wit, mee dat koningin Juliana de Drukkerij en Uitgeverij Ver mande te IJmuiden ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan het predikaat „koninklijke" heeft verleend. 7 Op de jaarlijkse Bavodag (in de Grote of St. Bavokerk) onthult de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, me vrouw M.H.M.F. Gardeniers-Berendsen, het middeleeuws en thans gereinigde koperen koorhek en worden dertien burgemees ters (Haarlem, Leiden, Gouda, Alkmaar, Enkhuizen, Monniken dam, Dordrecht, Delft, Amsterdam, Hoorn, Edam, Medemblik en Beverwijk) tot „ridder" geslagen. Op last van het hoogheemraadschap Rijnland zal het restaurant Parnassia in de Kennemerduinen gesloopt moeten worden wegens de gevaren die de zee voor het gebouw oplevert. 8 Begin van de viering van het 25-jarig bestaan van het Mendelcol- lege. 13 Viering van het 50-jarig bestaan van de Protestants Christelijke Nijverheidsschool aan de Tetterodestraat. 14 Wethouder M. van de Water onthult in pand Burgwal 3 een gevel steen ter herinnering aan de manifestaties in deze buurt. 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 277