in de pastorie 12 woningen en in de kosterswoning 1 appartement ingericht. Het overige deel van de kerk is bestemd voor ontmoe tingscentra en sportruimten. 30 Mr. L.H. graaf Schimmelpenninck legt zijn ambt van president van de Haarlemse rechtbank neer en treedt af als directeur van Teylers Stichting (zie 15 december). Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Amsterdamse Duinwaterleiding in Aerdenhout-Vogelenzang onthult de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, de heer L. Ginjaar, in de duinen van Vogelenzang een beeldengroep van Kees Verkade; ook wordt een nieuw bezoekerscentrum in gebruik genomen. 2 Het lid van de Tweede Kamer, Drs. J.J. Voogd uit Haarlem, stelt het verbouwde Woodbrookershuis in Bentveld (kosten 1,3 miljoen gul den) in gebruik. 4 Verhuizing van 100 bewoners van de oude Boerhaavekliniek naar de nieuwe kliniek aan de Louis Pasteurlaan, waar 100 somatische en 200 geestelijk gestoorde bejaarden verpleegd worden. De offici ële opening geschiedt in het voorjaar van 1979. 7 Bezoek van een delegatie van de Franse stad Angers aan Haarlem om over voortzetting van jumelage te spreken. 8 Ingebruikneming van de Grafische School aan het Terschellingpad in Schalkwijk. 12 De heren D.A.C. van den Hoorn uit Heemstede en JaapTaapken uit Hilversum ontvangen in Breukelen van de stichting „Vogeljaar" de Dr. Jac. P. Thijsse-vogelprijs, als auteurs van het boek „Trekvo gels". 13 De werkzaamheden van de verbouwing van de eerste fase in het Gemeentearchief zijn zover gevorderd dat aan de interne verhuizing wordt begonnen. Een pand in de Lange Annastraat brandt uit en een 23-jarige medebewoner wordt aangehouden, verdacht van brandstichting. Haarlemse kunstenaars hebben met het Frans Halsmuseum een project opgezet, dat zich bezighoudt met de confrontatie van kunst en actualiteit in twaalf afleveringen. In de Toneelschuur wordt de eerste bijeenkomst gehouden met het onderwerp „Tien jaar oorlog in Noord-lerland". 14 De Bloembollen- en Zaadhandel Van Tubergen, vele tientallen jaren gevestigd aan de Koninginneweg, verhuist naar Hillegom en Lisse; over de bestemming van het terrein wordt nog onderhandeld. 15 Installatie van Mr. F.H. Haak, tot voor kort president van de Alk- maarse rechtbank, tot president van de Haarlemse rechtbank. 16 Wethouder Drs. P.G.A. Captijn stelt in Spaarndam twee schepen voor de zeeverkenners in gebruik. 23 Burgemeester Drs. J. Reehorst opent het nieuwe clubhuis van de voetbalclub „Haarlem". 285

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 287