Eert hem dan boven al, looft hem voor alle dingen, Weest in uw God verblyd, verheugd u in dien Heer, Roemt zynen Naam, zyn groote Naam, gelyk wel eer Met vroolyk bly gejuig de zaal'ge Heemelingen Het deeden, in den nacht by Jezus komst in 't Vlees, De Herders hoordend hoe zy God met blyde tongen, Zyn Eer en Heerlykheit door Lof Pesalmen zongen, Een lieffelyken Zang waar in dat God bewees, Aan 't zondig Schepsel al zyn gunst en welbehaagen, Laat ons vertrouwen dan op God, op God alleen Gegront, gevestigt zyn, op God! en anders geen, Geen Vlees tot onzen arm steeds stellen, in deez'dagen. Veel min met veele die nu roepen, op den straat, Dat zeer belagg'lyk is, viva Oranje boven, En denken niet aan God die Eeuwig is te loven, Onbezonnen en idele losse praat! Zyn Hoogheit wild ook niet, hy wil niet dat wy maaken Een Mensch tot Afgod, het zy Koning, Vorst of Heer, Niet ons vertrouwe op hem stellen, maar de Eer Aan Gode geven, die ons redt uyt veele zaaken, Is God dan nevens ons, wie zal ons teegen zyn, Wil God Beschermer zyn van onze vreije wallen, Dien Franse Goliath zal dan ter needer vallen, Voor onze David, schoon zyn Macht was nog zo klein, Weest dan stantvastig in uw God, Prins! gaat heenen In 's Heeren Naam, trotzeert dien stouten Goliath, En spreekt als David sprak tot Goliath van Gath: Hoonder Israels! gy zyt tot my verscheenen Met Swaert en Spietze, en Schilt, vertrouwende op uw kragt, Ik koome in den Naam des Heeren der Heirschaaren, Den Heeren Zebaoth, die u niet zal spaaren, Om dat gy hem gehoond, versmaad heeft, en veragt, Ik zal de Kop van uw, op deezen dag afkerven, Uw Lichaam geven tot der Dieren en Voog'len spys! Zo weet gansch Israël, dat God op deeze wys, Hun God, hun Rotssteen is, in leeven en in sterven, Zo weet ook Nederland, zo worden wy gewaar, Dat God Jehovah God, niet helpt door Spies nog Swaarden, Neen! de Stryd is zyns, de Machte deezer Aarden, Zyn niets by hem, hy red alleen ons uit gevaar; Maar gy, gy zyt Vorst! het werktuig in Gods handen, Wy bidden hem, dat hy genaadig u behoed, U lang in 't Leeven laat, uw dierbaar Edel bloed Wil spaaren, tot behoud van deeze vreije Landen. God zegenen uw Zaad tot in der Eeuwigheyt, Hy laat te zyner tyd een Zoon tot onzer vreugde Geboore werde, die begaaft met Vaders deugde

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 42