Daniel Cajanus Gods zeegen is nog over Neêrlands vrye Staat, Hy wil niet dat de Stam Orange gaat verlooren, Wees welkom jonge Vorst alsints volk en Raad. Groey op in's Vaders deugd, Eed'len Graaf van Buuren, Gods gunst geleide u, uw gantschen Levensloop Zyn zegeningen blyven altyd op uw duuren, Uw Vaders hadden noit geen Land om Goud te koop. Geen france haanen zullen op ons Tuinmuur kraejen, Geen trouwe Bondgenoot meer doelwit zyn van wraak Zyn doorsigt laat zig met geen valsche zedens paejen, Nog woorden zonder zin of reden zonder zaak. Dan zyn de Burgeren van Neêrlands trouwe Steeden, Voor 't Lieve vaderland te waagen goed en bloed Bereid, tot men bekomt een vaste en duurb're Vreede En gy de Vryheid op haar Speer weer plaast den hoed. Ja, vond Zyn Hoogheid goed als eener Hollands Grave Die Klaas van Kieten, van statuur als ik, verkoor Tot Schildknaap, in die tyd om op zyn wenk te draven, Myn yver ging uw Vorst met snelle schreeden voor. En sloeg in 't zand ter neêr die met onwaarde blikken, Myn Vorst een ogenblik al was 't van verre aansag, En 't gulle aardryk zand 't onwaardig bloed doen likke Van hem die door myn hand ontfing den laatste slag. God zy uw Leidsman als eer Moises door de Meyren, En Aaron met zyn volk of als een Gideon, Die met een kleine Magt versloegen groote Heiren. Door zyne goedheid blink nog lang d'Oranje-zon Aan Neêrlands kimme en hy geef een tal van Loten, Wier wesen 't deugdebeeld van uw myn Vorst vertoond, En uit het edel bloed der Vorsten voortgesprooten, Doen zien dat uwe deugd ook in hun Boesems woond. Gods Eng'len wacht omringt uw Tent en brengt uw veilig, Weer by uw Erfvorstin in Neêrlands Vorst'lyk Hof, Beveeld uw Gemalin aan hem wiens Naam is heilig, En keerd in volle vreugd: zo zal gantsch Neêrlands lof Door 't dunne Wolkgordyn ten hoogsten Hemel styge, D'Historieschryver met een goude inct zyn Blaan, Met uwen Lof en Eer en Dapperheid in 't stryden Beschryven, en uw Beeld op duur'dre munte slaan. En dubb'len ons geroep lang moet Vorst Frizo Leeven Lang leeft zyn Erfvorstin tot Neêrlands heil en nut, God wil den Erfprins en Princesse hun gegeeven, In deugde groejen doen tot Neêrlands vreugd en stut. Te Haarlem Gedruckt by Mozes van Hulkenroy, aan de Markt in Laurens Koster.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 44