De geweldige opkomst van de verpakkingsindustrie bijvoor beeld had ongewilde gevolgen voor de vuilverwijdering. leder van ons, die daar althans oog voor heeft, kan dagelijks ervaren hoezeer verpakking soms onlosmakelijk (letterlijk en figuurlijk) met het produkt is verbonden. Zelfs een simpele ballpoint of een stel spijkers worden in een plastic kooitje opgesloten als vissen in een aquarium, het geheel tegen een stemmige achtergrond van stevig karton. Men vraagt zich tenslotte af wat men koopt: het omhulsel of de inhoud. Ook het plastic in meer algemene zin is vanaf de zestiger jaren steeds meer zijn volumepercentage in het huisvuil gaan opei sen. Niet te vergeten de plastic vuilniszak, handig voor gebruiker en vuilnisman, een hinderlijk verschijnsel in het vermalen huis vuil. Want met de composteerbaarheid daarvan ging het lang niet zo best als men had gehoopt. Steeds minder goed composteerbaar materiaal zit er in het huisvuil. Wie, bijvoorbeeld, koopt nooit de bekende kant en klaar maaltijd, alweer handig in gebruik, het bereiden komt neer op het ontdooien ervan, en het geeft geen groene afvallen meer. Slecht voor de composteerbaarheid van het afval. Daarvoor in de plaats komt de verpakking van het diepvriesmaal, geparaffi- neerd karton, plastic, aluminiumfolie, nog eens slecht voor de composteerbaarheid. In plaats van de verwachte snelle composteerbaarheid bleek steeds meer dat het vermalen van huisvuil in moderne samen- 63 Vijfentwintig jaar later, april 1979. Het park op de voormalige vuilstort en op exact dezelfde plaats opgenomen als de vorige foto.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 65