L.A. Leuven, secretaris P.W. Heemskerk, tweede secretaris Jaarverslag 1979 Algemeen Minder dan één percent van de Haarlemse bevolking kan zich lid van de vereniging „Haerlem" noemen. Een somber beeld? Maar is het niet zo, dat kwaliteit belangrijker kan zijn dan kwantiteit? Hoor je niet vaak dat argumenten zwaarder tellen dan grote getallen? Dit soort overpeinzingen overviel de secretaris bij het opstellen van het jaarverslag over 1979, waarbij bleek dat de verwachte groei van het ledental toch weer een beetje was uitgebleven. Het schommelt al jaren tegen de 1400 aan. Aan activiteiten in elk geval geen gebrek in het verslagjaar. „Haerlem" hield ogen en oren wijd open om op elk noodza kelijk moment in de bres te springen voor zaken die het verdedigen waard werden bevonden. Niet voor niets heeft „Haerlem" zich de rol aangemeten van historisch geweten van de stad en de naaste omgeving. Daarnaast werden weer boeiende lezingen verzorgd, met nieuwe bijdragen voor verder denken over onze voorgeschiedenis. In de jaarvergadering van 21 mei werd de gebruikelijke bestuursverkiezing gehouden. Jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland en drs. J.J. Temminck hadden zich herkiesbaar gesteld en werden bij acclamatie herkozen. In diezelfde jaarvergadering werd door voorzitter mr. H E. Phaff de zilveren penning van de vereniging uitgereikt aan de heer H.F. Bill, antiquair uit Amsterdam. Hij ontving de penning wegens zijn grote verdiensten voor de stad door de restauratie van het Huis met de Beelden aan de Wagen weg, tegenover de Spanjaardslaan. Het buiten Eindenhout was sterk verwaarloosd, toen de heer Bill al zijn energie wijdde aan het herstel, dat enkele jaren heeft geduurd. Op een tweetal zaterdagen hebben ongeveer driehonderd le den van de vereniging met eigen ogen kunnen zien wat het resultaat was van die arbeid. Mr. Phaff merkte bij de over handiging op dat het de achttiende maal was dat de zilveren penning in de historie van „Haerlem" werd uitgereikt. De laatste jaren was de penning vooral als blijk van waardering toegekend aan mensen die zich voor de vereniging ver dienstelijk hadden gemaakt. Nu werd de traditie hersteld dat ook personen die voor de stad Haarlem een waardevolle daad hebben verricht, met een penning worden geëerd. Van de gemeente Haarlem ontving de vereniging over 1979 een subsidie van 3.300,-; Bloemendaal verleende een bijdrage van 500,—. Het bestuur stelt deze bijdragen bij zonder op prijs en ziet er een aanmoediging in voor hetgeen „Haerlem" verricht. De zetel van de vereniging, de Hoofdwacht aan de Grote Markt, werd in het verslagjaar getroffen door een tweetal narigheden. In de strenge winter bevroor de waterleiding, 113

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 115