Zaterdag 2 juni. De traditionele Luilakwandeling voerde de leden van „Haerlem" ditmaal naar het Openluchttheater in Bloemendaal en het meertje van Caprera. Het zonnige weer en de bloeiende natuur maakten van deze wandeling een pastoraal gebeuren, waaraan menigeen metgenoeqen zal terugdenken. Donderdag 13 september. Het kon niet uitblijven: het hon derdjarig bestaan van de Koninklijke HFC diende te worden gememoreerd, ook door „Haerlem". Geen betere gast had daarvoor uitgenodigd kunnen worden dan de heer C. Spoelder Jr., die een uitnemend causeur bleek te zijn: in vloeiend proza verhaalde hij van de belevenissen van deze typisch Haarlemse voetbalclub, waaraan zoveel grote na men uit de sportwereld - en daarbuiten - verbonden zijn. Zaterdag 13 oktober. De jaarlijkse excursie. Ditmaal ging de reis voor de circa 135 deelnemers naar Amsterdam, aarzuilens en Oudewater, een afwisselend programma dat bijzonder in de smaak bleek te vallen. Eerste reisdoel was de Oude Kerk in Amsterdam, een uit het begin van de 14de eeuw stammende kerk, waar ruim drieëntwintig jaar aan is gerestaureerd. De heer J.A. Bijsterveld verzorgde een boeiende rondleiding; de heer Willem Vogel bespeelde het orgel. Daarna werd de reis voortgezet naar kasteel Haarzuilens, daterend uit 1892. Een jong slot derhalve, dat door P.J.H. Cuypers werd ontworpen op de ruïnes van een oud kasteel. Met name de tuin om het kasteel verhoogde de aanblik van deze burcht, die zich spiegelde in het brede water eromheen. Tenslotte werd Oudewater bezocht, het charmante Oudhollandse stadje met zijn heksenwaag re- naissancestadhuis en St. Michaëlskerk. Een programma dat weliswaar nogal uitgebreid was, maar alleszins leidde tot grote voldoening. Achter dit weloverwogen dag programma stond bestuurslid jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, vanouds expert in het bedenken van tochten die de moeite waard zijn. Maandag 22 oktober. Opnieuw dr. Pieter Biesboer voor het voetlicht in de Doopsgezinde Kerk, ditmaal met een lezing over de 17de-eeuwse Haarlemse meester Johannes Ver- spronck, de portretschilder die leefde van 1606/1609-1662. Deze lezing was geënt op een tentoonstelling die vanaf 15 september tot 26 november in het Frans Halsmuseum werd gewijd aan deze tijdgenoot van Frans Hals. Van de bijna honderd van Verspronck bewaard gebleven schilderijen waren er veertig te zien op de tentoonstelling. In de lezing

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 120