Drs. J.B. Uittenhout Niet alleen in Haarlem maar ook door 'Haerlem' vonden dit jaar weer vele activiteiten plaats, waarvan het onder- tweede secretaris staande een overzicht geeft. De belangstelling voor 'Haerlem' is nog steeds groeiende getuige het aantal leden. Velen gaven zich op als lid, waaruit geconclu- Jaarverslag deerd mag worden dat het bestaan van en de activiteiten Vereniging 'Haerlem' door 'Haerlem' nog steeds een vaste plaats binnen het 1981 Haarlemse gebeuren innemen. Overlijden A.H. Op 6 november overleed, na een kortstondige ziekte, de Koning heer A.H. Koning op 87-jarige leeftijd. Vanaf 1964 was hij bewaarder van ons verenigingsgebouw de Hoofdwacht en verzorgde hij samen met zijn vrouw het gebouw en de daarin plaatshebbende bestuursvergaderingen. De heer Koning was een markante figuur, die veel van Haarlem wist en onder andere door zijn vroegere werkzaamhe den op het Gemeentearchief waardering oogstte. Hij was zeer bereisd, en muziek was zijn grote hobby. In 1974 vierde hij zijn 80e verjaardag in 'zijn huis aan de Grote Markt'. Dat mevrouw Koning nu alleen de zorg wil voortzetten verdient grote waardering. 'Haerlem'-prijs Dit jaar werd voor de eerste keer de 'Haerlem'-prijs, mogelijk gemaakt door de mr. F.E.D. Enschedé-stich- ting, toegekend. In totaal werden vijf inzendingen geno teerd. De prijswinnaar was de heer A.F.J. Niemeijer te Haarlem, student sociale geografie. Zijn bekroonde in zending heeft als onderwerp 'Die Vene bi Haerlem'. Het behandelt de ontstaans- en ontginningsgeschiedenis van het gebied waarvan Haarlem deel uitmaakt. Samenstelling De algemene ledenvergadering werd gehouden op dins- bestuur dag 23 juni. Mw. L A. Leuven en de heer P.W. Heemskerk traden onder dankbetuiging voor hun inzet af. De verga dering ging bij acclamatie akkoord met de benoeming van drie nieuwe bestuursleden: mw. C. Lagasen drs. J.B. Uittenhout werden benoemd als resp. eerste en tweede secretaris en drs. C. van Steijnen als bestuurslid met als speciale taak begeleiding van de Verenigingspublika- ties. Subsidie 102 Van de Gemeente Haarlem ontving de Vereniging over 1981 een subsidie van ƒ3.400,-. Tevens nam de Ge meente 1000 exemplaren af van het Jaarboek.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 104