22 april 'Merk- en stoplappen'. Mw. J. Schipper-Van Lottum lichtte het verschijnsel merk- en stoplappen toe als proeven die voorafgaan aan het grotere borduur werk. Aan de hand van onder andere schilderijen werd de symboliek van de op de lappen voorkomende motie ven toegelicht. Hoewel het borduren oorspronkelijk een mannen-aangelegenheid was, werd deze kunst later on derwezen aan meisjes en vrouwen. Dit onderwijs in aller lei vormen kwam eveneens ter sprake. 6 mei 'Vierhonderd jaar St.-Elisabeth's Gasthuis'. Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van het EG werd door drs. J.J. Temminck de historie van deze Haarlemse instelling belicht. Deze lezing vond plaats in het zieken huis zelf (in het amfitheater), dat in bijna niets meer herinnert aan het oude gasthuis aan de Gasthuisvest. In het EG kon deze lezing via het interne communicatienet door alle patiënten meebeluisterd worden. Door Radio Parade werd uitzending naar andere Haarlemse zieken huizen verzorgd. 6 juni De traditionele luilakwandeling voerde dit maal naar het landgoed Marquette in Heemskerk. Met een touringcar vertrok het gezelschap van circa 50 deelne mers om 8.30 uur uit Haarlem. Het landgoed, dat- uitge zonderd het kasteel - in 1980 door de provincie Noord- Holland is aangekocht, kon bij hoge uitzondering be zocht worden. Het was een unieke kans om kennis te maken met dit prachtige natuurgebied. Na afloop werd koffie gedronken in het onlangs gerestaureerde kasteel De Assumburg in Heemskerk. 23 juni De algemene ledenvergadering vond plaats in het Johez-huis in de Jansstraat. Ondanks het mooie weer was de opkomst groot (circa 120 leden). Tijdens de vergadering werd de erepenning aan de heer H.L. Ver- maire uitgereikt, die daarop de restauratie van de Grote of St.-Bavokerk toelichtte en een beroep deed op alle aanwezigen om deze restauratie financieel te steunen. Vervolgens gaf drs. J.J. Temminck, gemeentearchivaris, een uiteenzetting over de Janskerk/Gemeentearchief, waarvan de restauratie en herinrichting dit jaar gereed kwam. Naar aanleiding daarvan hield het Gemeentear chief open huis en konden de leden de nieuwe depots en overige archiefruimten bezichtigen. Van deze gelegen heid werd door vele leden van onze Vereniging gebruik gemaakt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 106