Drs J. Bart Uittenhout Dat dit jaaroverzicht heel wat korter is dan die in de voorgaande jaarboeken heeft een oorzaak in de toene- Jaarverslag 1981 mende produktiekosten van dit jaarboek en niet in de 'Historische afnemende produktie van de Werkgroep. Integendeel. In Werkgroep Haerlem' dit jaar vonden weer tal van activiteiten plaats. Het leden aantal bleef ongewijzigd, evenals de slechte behuizing in de Hoofdwacht. Publikatie Samen met andere personen en disciplines, zoals het Brinkmann-complex I.P.P., de A.W.N. en de Rijksgeologische Dienst, heeft een aantal leden van de Werkgroep meegewerkt aan een publikatie over het voormalige Brinkmann-complex. Voorts werd de redactie grotendeels door de Werkgroep gevoerd en begeleid. Dit boek zal begin 1982 verschij nen. Onderzoek eerste Alle weersomstandigheden trotserende heeft een aantal stenen leden de gehele Haarlemse binnenstad en enkele gebie den daarbuiten op eerste stenen onderzocht. Het resul taat is zeer bevredigend te noemen; alleen al in de bin nenstad werden circa 150 eerste stenen geregistreerd. Na afronding van dit zeer tijdrovende onderzoek zal uit werking van alle gegevens plaatsvinden. Restauratie-atelier Van de Stichting Zomerzegels werd een subsidie ont vangen ten bedrage van 5000,-. Met dit geld kan nu gereedschap worden gekocht om ons restauratie-atelier in te richten. Het is nu nog zoeken naar een geschikt onderkomen, en dan kunnen deze extra activiteiten van de Werkgroep van start gaan. Haarlem in de Franse Op initiatief van de gemeentearchivaris drs. J.J. Tem- t'jd minck is dit jaar een groots opgezet onderzoek van start gegaan naar de geschiedenis van Haarlem in de Franse tijd. Circa 40 deelnemers verlenen hun medewerking, onder wie een aantal leden van de Werkgroep. Restauratie Molen 'De Veer' (bijdrage van Peter E.M. Hammann, vrijwillig molenaar) Er wordt hard aan de restauratie van Molen 'De Veer' aan de Oude Weg bij Penningsveer gewerkt. Maar het karwei verloopt toch niet op die manier zoals vorig jaar beschre ven. Pas na de zomervakantie van 1981 werd er door molen- 108

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 110