WÊOÊKÊÊÊÊÊÊÊtÊBm Hij kreeg een kamer toegewezen in het gebouw Jacobij nestraat 24, waar toen nog het Bedrijf Openbare Werken gevestigd was. Al spoedig werd het Bureau uitgebreid met enkele medewerkers en met één kamer. Toch was de behuizing allerminst comfortabel. Toen dan ook de pan den Gedempte Oude Gracht 41 en 43 door het Consulta tiebureau voor de T.B.C.-bestrijding verlaten zouden worden, werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om het Bureau Monumentenzorg een passende werkomge ving te bieden. Na restauratie werden de panden in 1960 betrokken. Deze voor een Monumentenbureau stijlvolle behuizing was echter niet van al te lange duur. Zeven jaar later, in 1967, werd het gebouw Koningstein aan het Zuider Buiten Spaarne betrokken; reorganisatie van een aantal, inmiddels verspreid geraakte gemeentelijke diensten en instellingen werd noodzakelijk geacht van wege onder andere de inefficiënte communicatie. Deze nieuwe behuizing stond in schrille tegenstelling met de monumentwaardige huisvesting daarvoor. Niet alleen de behuizing, maar ook de aard van de werk zaamheden veranderde in de loop van de 25 jaar. Vanaf het begin werd de aandacht gericht op de monumenten inventarisatie, met als doel een gemeentelijke monu mentenlijst vast te stellen. Tot die tijd bestond namelijk alleen de voorlopige lijst uit 1921 waarmee gewerkt werd, maar deze bood geen enkele jurisprudentie; het 112 Jacobijnestraat 24, het eerste onderkomen van het Gemeentelijk Bureau Monumentenzorg Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 114