Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan werd begon nen met het uitgeven van het tijdschrift Monumenten bulletin. Uitgangspunt daarbij is, de restauratie van een groot en omvangrijk object nader onder de aandacht te brengen. Het tijdschrift heeft dientengevolge een inci denteel karakter en wordt slechts uitgegeven als daartoe aanleiding is. Het eerste Monumentenbulletin was ge wijd aan De Vijfhoek en de Nieuwe Kerk(storen). Tentoonstelling In de serie van activiteiten vormde de Janskerk/Ge- Janskerkl meentearchief de tweede aanleiding voor een tentoon- Gemeentearchiefen stelling en een Monumentenbulletin. Na een jarenlange Monumentenbulletin restauratie/herindeling van deze voormalige klooster- nr 2 kerk vond op 11 mei de officiële opening plaats door staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, de heer G.C. Wallis de Vries. In nauwe sa menwerking met het Gemeentearchief was een tentoon stelling in de zijbeuk van de kerk ingericht, die-evenals het Monumentenbulletin nr. 2 - de geschiedenis van de Janskerk tot Gemeentearchief behandelde en inzicht bood in de uitgevoerde restauratiewerkzaamheden. Tentoonstelling St.-Bavo en Monumentenbulletin nr. 3 Als derde object werd de 'nieuwe' St.-Bavokerk aan de Leidsevaart uitgekozen onder het motto De Kathedrale Basiliek St.-Bavo, ook een monument; de nieuwe St.- Bavo en de 19e-eeuwse kerkelijke bouwkunst in Neder land'. Op deze tentoonstelling, ingericht in de kerk zelf, werd aandacht besteed aan de op handen zijnde restau ratie; ook dit ruim 80 jaar jonge monument kent wel degelijk problemen die de aandacht vragen. Daarnaast werd aan de hand van foto's en tekeningen een overzicht gegeven van de bouwgeschiedenis van de kerk. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg leverde haar bij drage aan deze tentoonstelling met een overzicht van de ige-eeuwse kerkelijke bouwkunst in Nederland. De ex positie werd op 2 juli door de heer J. Jesserun, hoofd van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, geopend. Ter begeleiding was Monumentenbulletin nr. 3 samenge steld, waarin een bijdrage van drs. H.P.R. Rosenberg over 19e-eeuwse kerkelijke bouwkunst in Nederland. P.J. Conijn en drs. G.S. Hoogewoud beschreven de bouwgeschiedenis van de kathedraal. Monumentenbordjes Al vele jaren werd door verschillende instellingen en 117

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 119