personen de wens geuit dat op diverse monumenten in de Haarlemse binnenstad korte informatieve teksten over bouwdatum, restauratiedatum en bijzonderheden betreffende het pand zouden worden aangebracht. Het aanbod van de ANWB een aantal zogenaamde 'monu mentenbordjes' voor Haarlem te doen vervaardigen kwam dan ook op een gunstig moment. In overleg met de V.V.V. en de Vereniging Haerlem werden door het Ge meentelijk Bureau Monumentenzorg een aantal monu menten uitgezocht en werden de teksten daarvoor sa mengesteld. Op 27 maart werd het eerste monumenten- bordje - bevestigd aan het Proveniershof-door de heer G.L. van Noort, wethouder van Openbare Werken, Ver keer en Economische Zaken, op feestelijke wijze ont huld. Een en ander binnen het kader van het 25-jarig bestaan van het Bureau Monumentenzorg, dat tevens zorg droeg voor het aanbrengen van de overige monu mentenbordjes. Onderstaand volgen, alfabetisch ge rangschikt naar straat, de objecten die van een monu mentenbordje zijn voorzien. Barrevoetestraat 4: Wijnbergshofje. Ca. 1662 heefteen doopsgezinde gemeente het huis 'De Wijnberg' inge richt tot hofje. Bij de ingrijpende verbouwing in 1872 bleef van dit oude hofje alleen het achterhuis (oorspron kelijk regentenkamer) gespaard. Barrevoetestraat 7: Hofje van Loo/Gasthuishofje. Ge sticht in 1489 door Sijmon van Loo en overgedragen aan de Gasthuismeesters van het St. Elisabeths Gasthuis. Bij verbreding van de straat in 1885 zijn de huisjes aan de 118 Wethouder G.L. van Noort onthult het eerste monu mentenbordje aan het pro veniershuis, Grote Hout straat 144.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 120