Hooimarkt 10 Kenaupark 13 Kenaupark 18-20 Lange Begijnestraat 8 Lange Hofstraat 10 Nieuwe Gracht 50 Nieuwe Gracht 100 Door de brand die op 26 juni 1980 het monumentenpand Hooimarkt nr. 12 geheel verwoestte, liepen ook de be lendingen aanzienlijke schade op, die wat nr. 10 betrof voornamelijk tot de kap beperkt bleef. Deze werd dan ook weer hersteld. Dit pand is één der weinige nog als woning in gebruik zijnde panden in het Kenaupark. Gelukkig wenst de ei genaar dit voorlopig zo te houden. Dat het hier een jong monument betreft (bouwdatum ca. 1870), houdt niet in dat herstel niet noodzakelijk is. De zinken 19e-eeuwse dakbedekking was dringend aan vernieuwing toe. Vol gens het oorspronkelijke schema werd het dak hersteld. Mede door het schilderen van het exterieur draagt deze villa weer bij tot die architectonische eenheid die het Kenaupark nog altijd biedt. Deze dubbele villa in eigendom van de gemeente heeft een tijd lang onderdak geboden aan een onderdeel van de G.G.&G.D. Na vertrek van deze dienst naar de nieuw bouw op de hoek van de Zijlweg werd in opdracht van het bureau Volkshuisvesting de dubbele villa bestemd voor één- en tweepersoonshuishoudens. Evenals in de 19e eeuw zullen de bewoners kunnen genieten van een riant uitzicht over de Kinderhuissingel. Van lieverlee worden de meeste monumenten in dit stuk je binnenstad gerestaureerd. Volgden in een vroeger stadium de panden Begijnhof 20 (1972), Lange Begijne straat 6 (1974) en Lombardsteeg 14 (1979), nu was Lange Begijnestraat 8 aan de beurt. In opdracht van de Stich ting Diogenes werd dit pand gerestaureerd en weer voor bewoning geschikt gemaakt. Ook hier geldt een totaal herstel en restauratie van het gehele object. Evenals bij het voorgaande pand is de restauratie nog gaande. Dit pand met gepleisterde gevel en rechte kroonlijst, daterende uit de 18e eeuw, onderging een totaal herstel en werd opnieuw ingedeeld in appartementen. Ook deze ruime behuizing, ditmaal uit het begin van de 19e eeuw, werd geschikt gemaakt voor bewoning door meerdere huishoudens. Ditmaal vond totale verbetering en onderverdeling in appartementen plaats in opdracht van de woningvereniging St. Josef. 128

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 130