het verhaal met een aanschrijving vanwege het college van B&W op 25 maart 1975. De toenmalige eigenaresse zag kennelijk weinig heil in het noodzakelijk herstel van de gevels van dit zeer fraaie, aan het Spaarne gelegen pand op de hoek van de Kokstraat en verkoopt het. Aan wie is niet geheel duidelijk; in 1979 dient echter de firma Nelissen Onroerend Goed Adviezen B.V. - inmiddels eigenaar geworden - een voorstel in tot herstel van het casco en het splitsen ervan in drie wooneenheden. Om dat daarvoor niet overal voldoende hoogte kan worden bereikt, wordt voorgesteld om de balklagen van de beide verdiepingen wat te laten zakken; op zolder komt - on zichtbaar vanaf de straat - een dakterras. De architect van dit voorstel is N.H. Andriessen. Ofschoon ons veel gelegen is aan het behoud van een monument, was het enthousiasme voor dit diep ingrijpende plan niet groot. Eind november van dat jaar haakte de fa. Nelissen af en bleek het pand te zijn doorverkocht. Met het wisselen van eigenaar komt een nieuwe architect zijn krachten met deze restauratie meten, nl. architectenbureau J. en A.L. Lourijsen. Dit zoekt het in het verhogen van de kap en het plaatselijk wegbreken van de zoldervloer. Ook hiervoor is het enthousiasme niet groot, gezien de moei lijk oplosbare problemen die dat onder meer voor veran kering van de kap en de aanpassing van de gevels met zich meebrengt. Na een wijziging van het bouwplan, waarin tevens de onvermijdelijke eisen van de Brandweer en Bouw- en Woningtoezicht zijn verwerkt, komen de partijen tot el kaar. Problemen bij de uitvoering en het faillissement van de opdrachtgever, onduidelijkheid rond zijn opvol gers) en de gang van zaken op het werk brengen de architect ertoe zich terug te trekken. Desondanks is aan de herstelwerkzaamheden in 1981 toch nog een eind gekomen. Spaarne 6 Het betrof hier voornamelijk herstel van het casco en inbrengen van een appartement. Spaarne 16-18 Van het Teylers Museum werd de kap boven de biblio theek hersteld. Aan het naast het museum gelegen pand nr. 18 vond eveneens kapherstel plaats. Spaarne 17 Op 15 oktober werd de beeldengroep die bijna 200 jaar lang de attiek van het voormalige woonhuis van Keetje Hodson sierde, verwijderd. Nadere inspectie had uitge wezen dat deze houten, gedeeltelijk met lood beklede 132

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 134