m drie levensfasen: geboorte, huwelijk en overlijden. Het ligt in de bedoeling per plaats de specifieke gebruiken omtrent deze thema's toe te lichten en aan de hand van archiefonderzoek deze zaken historisch te onderbou wen. Bij de keuze van het onderwerp is er vooral op gelet of het gegeven van toepassing is op alle plaatsen in Zuid-Kennemerland. Het tijdstip van exposeren staat in het geheel nog niet vast. Het tweede spoor leidde naar de huisvesting. Na zeer veel besprekingen het hele jaar door wordt er bezien of de mogelijkheid zou bestaan dat de Stichting mede ge bruik kan krijgen van de zolder van het Magdalena Klooster in Haarlem. Belangrijk om te beginnen is een opslagplaats en een atelier, waar voorwerpen gerestau reerd kunnen worden. Bij het afsluiten van het vereni gingsjaar laat dit zich gunstig aanzien. Aardige schenkingen van particulieren, vaandels en me dailles van opgeheven muziekverenigingen vielen de Stichting ten deel. In juli organiseerde de gemeente Bennebroek in samenwerking met onze Stichting in het raadhuis een tentoonstelling over de 'Hollandse Bode bus als onderdeel van gemeentelijke representatie'. Een interessante uitstalling van een veertigtal kostbare ambtstekens van bodes, ook uit onze regio, was daar te zien. Aan begunstigers en donateurs werd halverwege het jaar een nieuwsbrief gestuurd. Het voltallige bestuur kwam twee keer bijeen. Het dagelijks bestuur was aan het eind van het verslag jaar ongewijzigd als volgt samengesteld: Jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, voorzitter. Mr. H.E. Phaff, vice-voorzitter. Mevrouw A.S. de Widt-Beukelman, secretaris; adres Kleine Sparrenlaan 1, 2121 CJ Bennebroek (tel.: 02502-6510). L.W. Pahud de Mortanges, penningmeester. De bestuursleden B. Sliggers en mevrouw I. Stock-Van Wilsum verzorgen op voortreffelijke wijze de coördinatie tussen bestuur en werkgroepen. Voor 1982 staan naast de vermelde werkzaamheden mu- seumbezoeken en een historische markt, waar alle his torische verenigingen bij betrokken zijn, op het pro gramma. Ten slotte: aan allen die voorwerpen met een typisch Kennemerlands karakter beschikbaar hebben of be- 142

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 144