J.A.H. Post Jaarverslag 1981 'Vrienden van de Grote Kerk te Haarlem' Het Vriendenjaar 1981 was een jaar vol van spanningen en verrassingen. Vanwege de sluiting van onze Bavo in 1980 moest het bestuur van de Vriendenkring koortsachtig zoeken naar mogelijkheden waarmede het contact tussen de Vrien den en Vriendinnen en de Bavo behouden bleef. Vele activiteiten die de laatste jaren regelmatig gehouden werden, konden ook dit jaar nog niet worden gehouden. Doch dank zij de enorme inzet van Kerkvoogdij en de architecten, de heren Van Kempen, werden op 14 januari 1981 tijdens een feestelijke bijeenkomst de contracten door de verantwoordelijke instellingen getekend, waar na de restauratie een aanvang nam. Tot onze grote vreugde ontvingen wij begin april 1981 het bericht dat het zu idelijk gedeelte van de kerk voor het publiek opengesteld zou kunnen worden. Met enorme inzet hebben toen de bestuursleden, rondleiders en en kele vrijwilligsters alles op alles gezet om dat gedeelte in orde en schoon te krijgen. Op de 30e april 1981 werd door burgemeester J. Ree horst het beroemde raam feestelijk onthuld. Door dat raam is het mogelijk vanuit de kerk de restauratie te volgen, naast het raam werd een rol aangebracht waarop de restauratiegeschiedenis en -activiteiten van onze Vriendenkring zijn vermeld. De rondleidingen werden tussen mei en november 1981 verzorgd door de heren Th. A. Delleman, R. Bogaart, J.H. Brunt en W.B. van Schaik. Mede door hun vele werk zaamheden was het mogelijk deze rondleidingen in 1981 weer te houden. Er werd een aanvang gemaakt met de opleiding van een aantal nieuwe rondleiders. De verkooptafel - die niet meer uit ons midden is weg te denken - werd door mevrouw S. Derckzen samen met enkele andere dames geleid. Ook dit jaar waren de da mes en heren van de Vriendenkring aanwezig met de verkooptafel op de Braderie gehouden door City Haar lem op 13 juni 1981, en wel in de Warmoesstraat. Op 7 mei 1981 waren ruim 100 Vrienden en Vriendinnen in de Nieuwe Kerk te Haarlem bijeen voor de jaarlijkse ledenvergadering van onze Vriendenkring. De voornaamste agendapunten waren de voorstellen van het bestuur, te weten: restauratie van het plafond van het schip van de kerk; een raam in het koor van de kerk, door de Vriendenkring geschonken; en een Bavo- 147

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 149