beeld, ter vervanging van het huidige Bavobeeld uit 1496. De drie voorstellen werden met algemene stemmen aan genomen. Na de koffiepauze werd door ir. J. Snoeij, de stadsarchitect van Middelburg, een dialezing over deze stad gehouden. Zaterdag 9 mei 1981 vertrokken 250 Haarlemmers voor onze Vriendentour naar Middelburg. Een waardig pro gramma was voor ons samengesteld door de heer A.J. de Jonge, voorlichter van de gemeente Middelburg. Na een ontvangst door burgemeester P.A. Wolters op het stadhuis werden vele bezienswaardigheden in Middel burg bezocht. Vanwege de enorme belangstelling werd deze reis op 26 september 1981 herhaald, deze keer in het gezelschap van de burgemeester en mevrouw Ree horst. Op 3 oktober 1981 werd onze jaarlijkse Bavodag gehou den, en gelukkig waren wij na een jaar weer helemaal terug in onze Baaf. Gezien de korte voorbereidingstijd en de kleine ruimte hebben bestuur en medewerkers toch een zeer fraai program weten samen te stellen. Er waren 6 rondleidingen door de kerk. Daarnaast werkten aan deze dag mede: Drumband D.S.V., de organist D. Out, vier jonge solisten van de Stichting Jeugd en Mu ziek Haarlem, W. Lekkerkerker, trompet, en het koor 'Kerk zonder Grenzen', o.l.v. H. van Noord. Jan Schouten had in samenwerking met vele Haarlemse scholen en het Haarlems Dagblad een kleur- en teken wedstrijd georganiseerd met als onderwerp onze Bavo. Een jury van drie personen heeft ruim 150 tekeningen moeten beoordelen. Alle tekeningen waren op de Bavo dag te bezichtigen, en werden later enkele weken ten toongesteld in de kloostergang van het Haarlemse Stad huis. De Bavodag werd afgesloten met samenzang van enkele honderden aanwezigen. Ruim 1200 personen bezochten onze Bavodag. De burgemeesters van Haarlem, Heem stede en Zandvoort bezochten officieel onze Bavodaq 1981. Op 24 november 1981 werd door de heer P. Biesboervan het Frans Halsmuseum te Haarlem een lezing voor onze Vriendenkring gehouden met als onderwerp de te be zoeken kerken in Amsterdam. Ruim 60 personen be zochten deze lezing.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 150