Op 28 november 1981 werd een bezoek gebracht aan de Nieuwe Kerk en de Wester Kerk te Amsterdam. In beide kerken werden rondleidingen georganiseerd, die op al len een bijzondere indruk maakten. Ruim 250 personen, onder wie burgemeester en mevrouw Reehorst, genoten van deze middagtocht. In december 1981 ontving het bestuur een verzoek van het Frans Halsmuseum om een bijdrage in de kosten van het conserveren van de kleding van Sim. Paap en Caja- nus te willen verlenen. Gezien de historische waarden heeft het bestuur hieraan gaarne gevolg gegeven. Het bestuur vergaderde ruim tien maal in zijn geheel en enkele malen in diverse samenstelling. In 1981 verlieten de heren P. Biesboer, J.H. Brunt en W.B. van Schaik ons bestuur. DeheerR. Bogaartwerd in hetbestuuropgeno- men, met als taak de relatie met de pers. De heer Th.A. Delleman is adviseur van de voorzitter, tevens is onze oud-voorzitter de contactpersoon tussen bestuur en het gemeentebestuur van Gent, alsmede vertegenwoordi ger bestuur Vriendenkring in het bestuur van het Res tauratiefonds van de Bavo. Onze Vrienden en Vriendinnen zijn hun financiële ver plichtingen nagekomen. Van enkele particulieren, maar ook van enige instellingen ontvingen wij belangrijke gif ten. 1981 sloten wij met ruim 3100 leden af, zeker geen slecht resultaat. Bijzonder dankbaar zijn wij het Haarlems Dagblad, Haar lems Weekblad, de Koerier Combinatie en alle andere bladen en Ziekenomroep Radio Parade voor hun mede werking in 1981. Reeds in 1981 zijn veel vergaderingen en werkzaamhe den besteed aan activiteiten voor 1982. Twee officiële uitnodigingen kwamen bij ons binnen voor bezoeken aan Osnabrück en het Koninklijk Paleis op de Dam. Deze bezoeken dienen vakkundig te worden voorbereid. Onze restauratieprojecten vragen meer tijd dan ver wacht. De reeks tentoonstellingen over de geschiedenis van de kerk, waarmede begin 1982 zal worden aange vangen, vroegen onze aandacht. De contacten tussen het gemeentebestuur van Haarlem en het bestuur City Haarlem werden uitgebreid. Veel steun ontving de Vriendenkring van de fa. Gold- 149

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 151