Kroniek van Haarlem 1981 155 Januari Burgemeester Reehorst bekijkt met de scheidende hoofdredacteur van het Haarlems Dagblad het zojuist namens het gemeentebestuur van Haarlem uitgereikte platen boek. De burgemeester van Haarlem was een van de vele honderden die de heer Lodewijks in januari in het Heemsteedse Groenendaal de hand kwamen schud den. Bovendien speldde hij de vertrekkende hoofd redacteur de versierselen op die verbonden zijn aan de benoeming tot officier van de Orde van Oranje Nassau. Links: In januari begon de restauratie van de Grote of St.-Bavokerk, die vijfjaar zal moeten gaan duren. De kerk werd verpakt in een gaas van steigers. 1 Haarlem telt 158291 inwoners, waarvan 6208 buitenlan ders, afkomstig uit meerdan 30 landen. Het geboortenover- schot in 1980 was 73. Het aantal bedrijfsvestigingen in het district van de Haar lemse Kamer van Koophandel liep met 147 terug tot een aantal van 16861, wat echter 405 meer is dan in 1978. Het energieverbruik in Haarlem daalde met 8%. 3 De stadsorganisten Piet Kee en Albert de Klerk hebben met de gemeentelijke afdeling Culturele Zaken het plan opgevat om, nu het orgel van de Grote Kerk niet gebruikt kan worden, iedere eerste dinsdag van de maand een con cert te geven op het orgel van de Doopsgezinde Kerk, de Hervormde Kerk van Spaarndam, de St.-Josefkerk of de Oud-Katholieke Kerk. In de Kathedrale Basiliek St.-Bavo worden op zaterdag concerten van drie kwartier gehouden. 8 Jos J. Lodewijks ontvangt bij zijn afscheid als hoofdredac teur van het Haarlems Dagblad uit handen van burgemees ter drs. J. Reehorst de onderscheiding van officier in de orde van Oranje Nassau. 9 Een Mortierorgel, dat door de Stichting Het Kunkelorgel in deplorabele toestand werd aangekocht, wordt na restaura tie weer in gebruik genomen. Het orgel, dat in de jaren '20 in België is gebouwd, heeft gespeeld in danszalen en cafés in België, Frankrijk en Zuid-Nederland. De stichting heeft thans 8 orgels in beheer. 14 De restauratie van de Grote of St.-Bavokerk is begonnen. Het consolidatiewerk moet in 5 jaar zijn voltooid. De kosten worden grotendeels gedekt door een subsidie van 20 mil-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 157