157 De restauratie van de Grote of St.-Bavokerk. Ook binnen moest elke steen bereikbaar zijn en het orgel beschermd worden. joen gulden van rijk, provincie en gemeente. De niet subsi diabele kosten a twee miljoen gulden komen ten laste van de kerkvoogdij. 15 De chocoladefabriek Union blijft voortbestaan dank zij het metaalconcern Vobeco in Zwanenburg, dat vrijwel alle aan delen heeft gekocht. In het bedrijf, dat gevestigd is aan de Paul Krugerkade, werken 40 mensen. 17 Overleden Jan Lodewijk Schouten (82), bekend Haarlems kerkmusicus en componist. Overleden J.J. Loerakker (73) oud-ARKA-voorzitter. 19 Een VNU-symposium met aansluitend de afscheidsreceptie van topman E. Bloembergen vindt plaats in de Gravenzaal van het stadhuis. Vooral van horeca-zijde ondervindt deze bijeenkomst veel kritiek, omdat de terbeschikkingstelling van de stadhuisruimte als oneerlijke concurrentie wordt gezien. Motief van de gemeente was de te verwachten pu bliciteit voor Haarlem als centrum voor grafische en uitge versbedrijven. 21 Er is berekend dat de gemeente Haarlem in vijf jaar zes miljoen gulden moet bezuinigen. Een doorlichting van het takenpakket van gemeentelijke diensten en bedrijven, als ook van gesubsidieerde instellingen is daarom noodzake lijk. 24 Volgens besluit van B&W kunnen acht Haarlemse kunste naars in de Anthonieschool aan de Zijlsingel ieder een ate lier huren voor 1.000,-per jaar. 25 Bij een groot aantal Haarlemmers is een folder bezorgd, waarin (zogenaamd door het provinciaal bestuur van Noord-Holland) wordt opgeroepen tot deelname aan een atoomoefening. De folder was echter niet van de provincie afkomstig. 26 Aan de Spanjaardslaan worden 90 populieren verwijderd en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 159