163 dam, Utrecht, Nijmegen en Den Bosch heeft tevergeefs geprobeerd het museum te behouden en de gemeente ver zocht haar vordering van 50 000,-in te trekken. Begin van de sloop van de Azijnfabriek van Haas-Kühne BV aan de Burgwal en Spaarnwoudestraat. De gebouwen zijn in juli 1980 aan de gemeente verkocht. 13 Het college van B&W heeft besloten bij het rijk een aan vraag in te dienen om de Bakenesserbuurt alsnog aan te wijzen als Interim Saldo Regelingsgebied. Deze regeling maakt rijkssubsidie mogelijk voor stadsvernieuwingsactivi teiten. 17 Overleden Jhr. B.G. van Styrum (88). 21 Een uitslaande brand, aangestoken door een inbreker, ver woest het kantoor van de Centrale Coöperatie Land- en Tuinbouwbond in de Van Eedenstraat. De schade bedraagt anderhalf miljoen gulden. 24 De besturen van twee katholieke schoolorganisaties, te we ten Interpar met 23, en De Drie Klaveren met 12 scholen, hebben besloten te fuseren. 25 De gemeenteraad gaat akkoord met vestiging van het Me- thadonteam van de G.G. en G.D. in het pand Wilhelmina- straat 18, dat zal dienen tot dagcentrum voor drugsverslaaf den. 26 Het ingenieursbureau Fluor Nederland BV heeft een order van 2,2 miljard gulden gekregen tot uitbreiding van een Esso-raffinaderij in Rotterdam. 27 Het verpleeghuis voor gedragsgestoorde bejaarden 'Over- spaarne', een dependance van de Janskliniek aan de Boer- haavelaan, wordt officieel geopend door burgemeester drs. J. Reehorst. 2 De raad van bestuur van de V.N.U. heeft besloten dat de verhuizing uit Haarlem van het hoofdkantoor en de zes groepsdirecties naar Buitenveldert niet doorgaat. 3 Aan de Emrikweg in de Waarderpolder is een nieuw doua nekantoor gevestigd. Ten behoeve van invoerrechten en accijnzen heeft men bovendien de beschikking gekregen over een grote elektro nisch beveiligde hal voor ingeklaarde goederen. 4 De Stichting Beeldende Kunst viert haar tweede lustrum. De stichting, die haar bureau heeft aan de Gedempte Oude Gracht, stelt door middel van een uitleensysteem kunstwer ken ter beschikking van het publiek. 9 De minister van Economische Zaken, drs. G.M.V. van Aar- denne, opent de diergeneesmiddelenfabriek van Merck Sharp en Dohme in Haarlem. Hier wordt het pas ontdekte

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 165