1 PSP-raadslid Ben Evers is benoemd tot directeur van het Crisis Interventiecentrum. Het raadswerk zal hij hierdoorter zijde moeten stellen. De firma Sporeca bv heeft de kosten voor instandhouding van de kunstijsbaan Kennemerland overgenomen van de gemeente Haarlem. Het herstel zal nu op commerciële ba sis plaatsvinden. 4 Na een verbouwing die tien jaar duurde wordt het cultureel centrum De Egelantier officieel door wethouder M. van de Water geopend. 6 In een brief aan B&W van Haarlem wijzen de Nederlandse Spoorwegen het plan voor een overweg in de spoorlijn Amsterdam-Haarlem als verbinding tussen Rijksweg 5 en het industrieterrein Waarderpolder van de hand, omdat het beleid erop gericht is overwegen wegens onveiligheid te weren. 7 B&W van Haarlem hebben besloten de kosten voor het herstel van de verzakte funderingen van huizen in het Ro- zenprieel voor te schieten in afwachting van een rechterlij ke uitspraak over de aansprakelijkheid. 12 Op 88-jarige leeftijd is overleden de bekende organist en componist Hendrik Franciscus Andriessen. 16 Festiviteiten rond het 10-jarig bestaan van het winkelcen trum in Schalkwijk. 18 In Haarlem vinden opnamen plaats voor de film 'Het meisje met het rode haar'. 21 Tijdens een openbare zitting besluit het hoofdstembureau niet over te gaan tot ongeldigverklaring van de verkiezings lijsten van de Nederlandse Volksunie en de Centrumpartij. 25 Wethouder G.L. van Noort slaat de eerste paal voor een complex bedrijfshallen onder de naam Spaarnestaete aan de Hendrik Figeeweg. Totale oppervlakte 25000 m2. 26 De gereformeerde Wilhelminakerk krijgt ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan weer een haan op de toren. Tevens heeft men geld bijeengebracht om de kerk van twee klokken te voorzien. 28 Bij het gebouw van de rechtbank demonstreert een groep vrouwen door middel van het verbranden van pamfletten tegen het aannemen van het abortuswetsontwerp door de Eerste Kamer. 29 De gemeenteraad keurt een regeling goed voor gemeen schappelijke drinkwaterdistributie door de gemeenten Haarlem, Zandvoort, Bloemendaal en Velsen. Tevens wordt ingestemd met het pakket stadsvernieu wingsplannen om de Leidsebuurt volgens de methode 'De Buurtaanpak' te verbeteren. 167

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 169