169 Links: Het St.-Elisabeth's Gasthuis bestond 400 jaar. Dat werd onder meer gevierd met een 'open dag', waarop de inwoners van Haarlem een kijkje achter de schermen mochten nemen. 30 Van het oosterportaa! tot aan de Brouwerskapel is de zuide lijke kooromgang van de Grote Kerk weer voor het publiek opengesteld. Burgemeester drs. J. Reehorst onthult een raam waardoor de bezoekers de werkzaamheden kunnen gadeslaan. Nu de fusieplannen van Elsevier NDU met Henkes-Senefel- der niet doorgaan blijft Boom-Ruygrok zelfstandig voort bestaan. Er zal voor 9 miljoen gulden worden gemoderni seerd. I Volgens Openbare Werken is de grootst mogelijke haast geboden om het verval van het stadhuis tegen te gaan. Het St.-Elisabeths Gasthuis viert zijn 400-jarig bestaan met een open dag, een historische tentoonstelling in het Frans Halsmuseum en een tentoonstelling van door medici en hun familie vervaardigde kunstwerken in het ziekenhuis. Ook is een gedenkboek verschenen. 5 Koningin Beatrix en prins Bernhard hebben in Amsterdam en Wageningen herdenkingskruisen uitgereikt aan 88 oud verzetsstrijders, onder wie zes Haarlemmers. De onder scheiding werd uitgereikt aan J.B. Denu, J. Kraakman, C.J. Portielje en A.J.J. Rutten en postuum aan Hannie Schaft en Bernhard IJzerdraad. 6 B&W hebben de Haarlemse gemeenteraad een pakket be zuinigingsvoorstellen voorgelegd ten bedrage van 15 mil joen gulden. De Winkeliersvereniging Amsterdamsestraat bestaat 50 jaar. II Staatssecretaris van CRM Wallis de Vries verricht de offi ciële opening van het gerestaureerde en met nieuwe depots uitgebreide gemeentearchief. Staatssecretaris van CRM Wallis de Vries kwam naar Haarlem om er de uitbrei ding en restauratie van het Gemeentearchief plechtig te openen. Naast hem gemeentearchivaris J. Temminck.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 171