een stoomtramlijntje naar Leiden groeide een streekver- voersbedrijf met een lijnennet van 2000 km, waarlangs jaar lijks 5,5 miljoen reizigers worden vervoerd. De NZH heeft een omzet van 60 miljoen gulden en 1400 chauffeurs en 600 bussen in dienst. 21 Voor de vierde maal wordt de manifestatie Haarlem Boe kenstad gehouden; deze keer echter niet in de Grote Kerk, maar in de kloostergangen van het stadhuis. Officiële opening van de Zuiderbrug door de gebroeders J.L. en H.M. Peltenburg, eigenaren van de uit 1827 dateren de houtkoperij, die maanden last heeft ondervonden van de reconstructiewerkzaamheden voor de nieuwe verkeersweg langs het Spaarne van Schalkwijk naar Haarlem-centrum. Enkele loodsen zijn afgebroken, waarvan een deel in het Openluchtmuseum in Arnhem weer is opgebouwd. Poetry International-organisator Martin Mooy ontvangt uit handen van burgemeester drs. J. Reehorst de Laurens Jansz. Costerprijs. 26 Jan Valkestijn, directeur van het muziekinstituut van de kathedrale basiliek, en Jan Schut, pastor van de parochie Petrus en Paulus in Haarlem-noord, vieren hun zilveren priesterfeest. 30 Een delegatie uit de Haarlemse gemeenteraad, waaronder burgemeester Reehorst en echtgenote, is te gast in de Franse jumelagestad Angers. 2 Het Prinsenhof krijgt volgens besluit van B&W weer zijn oude status van kruidentuin. De werkzaamheden nemen in het najaar een aanvang. Prins Bernhard reikt in het gebouw van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen de naar hem genoemde prijs uit, die werd toegekend aan ir. J. 't Hart, hoofdmede werker van de Technische Hogeschool in Eindhoven, voor zijn onderzoek op het gebied van de intonatieleer. 3 Festiviteiten rond 100 jaar spoorlijn Haarlem-Zandvoort, ter gelegenheid waarvan op het Stationsplein in Zandvoort een plaquette wordt onthuld ter herinnering aan de initiatiefne mer van deze spoorlijn, ir. E.J.J. Kuinders. Vijf noodschoollokalen worden per vrachtwagen verhuisd van de Spaarne scholengemeenschap in Schalkwijk naar de Coornhert scholengemeenschap aan de Randweg. 11 Pastor P.G. van Zijp beëindigt op het moment van zijn 40- jarig priesterfeest zijn werk bij de Moeder van de Verlosser- kerk in Schalkwijk, waarvan hij de bouwer was. 13 Overleden de musicus en muziekpedagoog Johan Pieter Vincent (85).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 175