177 Links boven: de beide stadsorganisten, Piet Kee (I.) en Albert de Klerk (m.), werden door burgemeester Reehorst gecomplimen teerd met hun 25-jarig 'ambtsjubileum'. 29 B&W bieden de stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee een receptie aan in de Gravenzaal ter gelegenheid van hun zilveren jubileum. In 1956 werden zij benoemd tot op volgers van G. Robert. 30 Ondanks de sluiting van de Grote Kerk gaat het internatio naal orgelfestival van start met een openingsconcert in de Oude Kerk in Amsterdam. Naast concerten in Haarlem vin den voorts uitvoeringen plaats in de St.-Janskerk in Gouda, de Hooglandse Kerk in Leiden en de Engelmunduskerk in Velsen. De Zomeracademie voor organisten vindt plaats van 28 juni tot 12 juli. Overleden oud-wethouder H. Loerakker (80). 2 Een brand richt voor 3,5 miljoen gulden schade aan in de doe-het-zelf-supermarkt van Wickes. 3 Officiële opening van de Centrale post Ambulancevervoer Kennemerland op het oude Phoenixterrein in Haarlem. 16 In de tuin van de hofjes van Codde en Beresteijn aan de Westergracht is een beeldje geplaatst, dat vervaardigd werd door de beeldhouwer R. Mol. 19 Finale van de Europese honkbalkampioenschappen, die voor de 17e keer in Haarlem hebben plaatsgevonden. Ne derland wordt hier kampioen. 30 Na een akkoord met de Amro-bank is de Spaarnekerk uit het faillissement van projectontwikkelaar C. Damave. De kerk kwam in handen van de woningstichting 'De Kleine Middenstander', die op haar beurt de kerk overdroeg aan een vennootschap die een woningbouwproject voor de kerk gaat financieren. Augustus Links onder: De brand van het jaar verwoestte de bouwmaterialenhandel van Wickes tussen spoorlijn en Verspronckweg. 2 Op de erebegraafplaats in Overveen is de steen van het graf van Hannie Schaft verdwenen. De Stichting Erebegraaf plaats heeft met spoed een nieuwe steen laten maken. 6 Columbia Broadcasting Systems laat in de Waarderpolder op dezelfde plaats als waar in 1980 alles afbrandde, weer een nieuwe hoezendrukkerij bouwen. Erzullen 126 mensen gaan werken. 13 Vijftien demonstranten dringen de woning van wethouder A.G. van Schooten binnen uit protest tegen de ontruiming van een gekraakte bovenwoning in de Grote Houtstraat. 17 Wegens ingrijpende werkzaamheden aan het wegdek van de Vondelweg wordt deze straat gedurende zeven maan den voor alle verkeer gesloten. Tevens zullen 100 populie ren moeten verdwijnen. 23 Pastoor J.C.A. Huibers neemt afscheid van de Elisabeth- en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 179