Oktober 183 Links boven: Honderden kwamen naar het Concert gebouw om de hand te drukken van Joop Voogd die afscheid nam als lid van de Tweede Kamer. Boven dien was hij jaren lang sinds de oorlog raadslid van Haarlem geweest, en ook fractievoorzitter van de PvdA in de raad. 9 Men is begonnen aan de restauratie van het voormalige postkantoor aan de Zijlstraat en de nieuwbouw voor de ABN. De werkzaamheden, waarvan de kosten worden ge raamd op 17,5 miljoen gulden, zullen 3 jaar gaan duren. 11 Op 61 - jarige leeftijd is overleden Victor Hamer, vele jaren bedrijfsleider van het Concertgebouw in Haarlem. 15 Drie taxibedrijven zijn gezamenlijk een theatertaxidienst begonnen. De nieuwe service houdt in dat bezoekers van schouwburg en concertgebouw in een busje kunnen stap pen, dat hen voor 4,-thuis brengt. Een kaartje kan tegelijk met het biljet voor de voorstelling worden gekocht. 21 Officieel afscheid van de heer C. Harinck als griffier van de Provinciale Staten van Noord-Holland, die per 1 oktober met pensioen gaat. Hij kreeg uit handen van de commissa ris van de Koningin drs. R.J.H.M. de Wit de onderscheiding van ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Tot zijn opvolger is benoemd mr. J. van Viegen, tot op heden secre taris-generaal van het ministerie van C.R.M. 27 Talrijke socialistische prominenten hebben in het concert gebouw Joop Voogd gehuldigd bij zijn afscheid als lid van de Tweede Kamer, waarin hij in 1963 zitting nam. Voordien was hij 27 jaar raadslid van Haarlem. Links onder: De weduwe van Godfried Bomans ont hulde de gedenkplaat ter herinnering aan de socië teit Teisterbant in de gevel van Brinkmann, naast het trappetje dat tot 1970 naar de kelder leidde. Tegelijker tijd kwam het boek De Kel dergang der Heren van de hand van de schrijver Louis Ferron uit, dat het wel en wee van de sociëteit be schrijft. Het was in 1981 tien jaar geleden dat Bomans, voormalig voorzitter van Teisterbant, overleed. 2 De raadscommissie voor sportzaken gaat akkoord met slui ting van het zwembad aan de Kleverlaan in 1982. De Stichting Kunstaktiviteiten kent de Lefprijs toe aan Ger- rit van Dijk, die onder de naam Rick Dreijtvang dagelijks aan de SKA ideeën toestuurde. Het idee van een boetematje voor het stadhuis, waarop men elkaar ter verantwoording kan roepen, werd bekroond. Door de echtgenote van wijlen Godfried Bomans wordt in het Brinkmanncomplex een steen onthuld ter herinnering aan de sociëteit Teisterbant, door Louis Ferron beschreven in De keldergang der heren. Het eerste exemplaar van dit boek wordt door Harry Mulisch aangeboden aan Harry S. Prenen. 9 Wethouder M. van de Water slaat de eerste paal voor 30 woningen op het Booijterrein tussen de Lange Herenvest en de Burgwal. 14 Omdat het kalksteen van het Hildebrandmonument niet bestand is tegen ons klimaat, vindt een proefopstelling met gipsafgietsels plaats in het Kröller-Müllermuseum. De proefopstelling slaagt echter niet. 17 In de Vleeshal en de Vishal wordt een tentoonstelling ge opend over het dagelijks leven van de vrouw in de 19e eeuw onder de titel: 'De kunst van het Moederschap

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 185