187 11 De heer G.J. Dahlkamp is afgetreden als voorzitter van de vereniging Haarlem Zuid-West. Vanaf de oprichting in 1938 is hij bij het bestuur betrokken geweest. 12 De Hoofdontvanger van 's Rijks Belastingen in Haarlem, J. Haagsma, gaat na 50 jaar bij de belastingdienst te hebben gewerkt, met pensioen. Overleden dr. Jan Hoek (83), die bekend werd door zijn werk op het gebied van het katholieke onderwijs in Haarlem. 14 Officiële opening van 'Teen Challenge', een centrum voor drugsverslaafden, aan de Oosterhoutlaan. De hulp gaat uit van de Pinkstergemeente. 18 Het ministerie van C.R.M. zal volledig instaan voor het ex ploitatietekortvan 750000,-van hetTeyler-Museum. De Provinciale Waterstaat van Noord-Holland bestaat 100 jaar. Oud-commissaris van de Koningin mr. F.J. Kranen burg overhandigde het derde exemplaar van het jubileum boek 100 jaar trouwe dienst aan de huidige commissaris drs. R.J.H.M. de Wit. 21 De Postgiro en Rijkspostspaarbank hebben een advieskan toor in de Waarderpolder in gebruik genomen, ledereen woonachtig tussen Lisse en Texel kan van de dienstverle ning gebruik maken. 27 De commissaris van de justitiële politie P. Gerritsen ont vangt van burgemeester drs. J. Reehorst bij zijn afscheid de onderscheiding van ridder in de orde van Oranje Nassau. December 1 In Haarlem en omgeving zijn acties op touw gezet om kerst pakketten te kunnen versturen naar Polen. 5 Gedeputeerde Staten geven toestemming tot de bouw van 124 bejaardenwoningen aan het Johan Limpersplantsoen. 11 Volgens de uitspraak van de arbitragecommissie van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs moet de ontwerper van de kunstijsbaan Kennemerland, het adviesbureau Arnhem, zorgen dat op de ijsbaan aan de Delftlaan na herstel ten minste 15 jaar kan worden geschaatst. Commissaris W. Oosterhof wordt geïnstalleerd als hoofd van de justitiële politie. 12 Gedeputeerde Staten keuren het plan goed voor de bouw van 15 woningwetwoningen door de gemeente Haarlem op het terrein van de voormalige Boterfabriek in de Leidse buurt. In het Frans Halsmuseum wordt de afdeling Moderne Kunst officieel geopend door burgemeester drs. J. Reehorst. 14 Marktkooplieden gaan na afloop van de marktdag zelf het terrein schoonmaken, in ruil waarvoor de pachtverhoging volgend jaar niet doorgaat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 189