van Hoek. In en door die schoolraad had hij veel invloed op het katholieke onderwijs in Haarlem en omgeving. Hoek werd destijds ook mede-oprichter van de Katholie ke Schoolpsychologische Dienst, in 1973 opgegaan in de Regionale Schooladviesdienst. Daardoor kwam het tot de oprichting van de Paulusschool voor voortgezet (l.o.m.)onderwijs en van de tweede katholieke l.o.m.- school (1968), die naar Jan Hoek genoemd werd. Jan Hoek is ook vele jaren lid geweest van de plancom missie van het bisdom Haarlem, die zich vooral bezig hield met het tijdig reserveren van terreinen voor de bouw van katholieke kerken, scholen en andere instel lingen. Toen de Zusters van het (toenmalige meisjes-) lyceum Sancta Maria uit Haarlem vertrokken waren, kwam Hoek (secretaris) in het lekencuratorium. In die functie heeft hij met name geijverd voor het stichten van een katholieke havo/vwo in Schalkwijk. Dat liep aanvan kelijk niet zo vlot, omdat andere scholen niet bereid bleken of niet in staat waren een dependance in het nieuwe stadsdeel te stichten. Hij vond toen Sancta wel bereid. En nu staat het Dom Helder Camara College in Schalkwijk. Jan Hoek heeft dus een welbesteed leven gehad. Licha melijk en geestelijk heeft hij zich lang staande gehou den, hij was gezond en sportief. Hij wandelde veel, lopen was zijn belangrijkste wijze van vervoer. Hij tenniste tot in zijn 82e levensjaar. In een brief die mr. A.J. Fibbe, die heel lang met dr. Hoek heeft samengewerkt, naar aanlei ding van het overlijden van Jan Hoek schreef, staat te lezen: 'Hij had een brede belangstelling op velerlei ge bied, ook buiten zijn vak. Hij had een gezond oordeel en oefende vaak ook vanaf de achtergrond op allerlei ge bied maar vooral in verband met het onderwijs, invloed uit door ideeën en gegevens aan te dragen en door beleidslijnen uit te stippelen. Hoek was een man, om wie je niet gemakkelijk heen kon als hij zich ergens mee bemoeide. Maar het ging altijd op een prettige manier'. Met deze karakteristiek is Jan Hoek helemaal getekend. Wim Helversteijn 199

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 201