8 april 1906- 21 september 1981 Op 21 september 1981 overleed in Overveen, op 75-jari- ge leeftijd, nog geheel onverwachts, mr. J.W. de Jong Schouwenburg. John Schouwenburg was een veelzijdig, actief mens, die zich tot zijn dood op vele terreinen bewoog. Na zijn rechtenstudie in Utrecht en na als reserve-officier te hebben gediend bij het wapen der Cavalerie, vestigde Schouwenburg, inmiddels getrouwd, zich in het ruime landhuis dat hij aan de Bentveldweg te Aerdenhout had laten bouwen. De studeerkamer, of wellicht beterde muziekkamer, was er een van de belangrijkste vertrekken. Hij had zijn werkkring in Amsterdam en was onder meer firmant van de verzekeringsmaatschappij De Jong en Co. Een zeer manlijke man, een regent van de oude stijl in de moderne tijd, knap zowel van uiterlijk als van hoofd. Een begenadigd spreker in alle talen. Zeer muzi kaal, hij speelde goed piano en orgel, maar toch het liefst denk ik cello, welk instrument hij studeerde bij de des tijds befaamde leraar Orbio di Castro. In de oorlog speel de hij zelfs als enige amateur als cellist mee in het des tijds bekende Hongaarse Kwartet. Kortom: een interes sant mens met een snelle geest, die wellicht toch voor zichzelf en zijn omgeving niet altijd even gemakkelijk was. Schouwenburg zette zich op velerlei wijze voor de ge meenschap in. Zo was hij van 1946 tot 1959 lid van de Gemeenteraad van Bloemendaal voor de protestants- christelijke fractie, alsmede jaren lid van de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente van Aerdenhout, Bloemen daal en Overveen en hoofdingeland van het Polderbe stuur van de Haarlemmermeer. Ook het verenigingsle ven had zijn hart. Op muziekgebied bekleedde hij vele functies. Zo was hij gedurende lange tijd voorzitter van het Concertgebouw orkest, voorzitter van het Algemeen Fonds voor Muziek- studerenden, bestuurslid van de Stichting Restauratie fonds Grote of St.-Bavokerk waarvoor hij de opnamen van grammofoonplaten verzorgde, oprichter en stimula tor van Muzenforum in Bloemendaal, dat sinds 1967 koffieconcerten geeft in het gemeentehuis aldaar, en tot aan zijn overlijden voorzitter van de Nederlandse Stich ting van de Yehudi Menuhin School. In Bloemendaal was hij voorts vanaf de oprichting be stuurslid en later voorzitter van het Openluchttheater en bestuurslid van het Nationale Park de Kennemerduinen. Voor al deze activiteiten, waarvoor hij zich steeds weer 200 Mr. John William de Jong Schouwenburg

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 202