politieke leven te brokken had. Het leek vanzelfsprekend dat Henk in de voetsporen van z'n vader trad en ook een voorbeeld nam aan vele naaste verwanten, die hem niet alleen in de politiek maar ook in het vakbondswerk mee gesleept hadden. Van het een kwam het ander, de ene organisatie na de andere slaagde erin hem in te palmen. Loerakker zei bijna nooit 'nee'. Het streelde hem, als hij weer gevraagd werd. Niet dat hij zichzelf belangrijk vond, wel het karwei dat zo nodig geklaard moest wor den. Jaren heeft hij op de afdeling boekhouding van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad gewerkt, waarvan hij bij zijn pensionering in 1966 als hoofdboekhouder afscheid nam. Hij ging toen bepaald niet met emeritaat. Het leek of menigeen op die gelegenheid gewacht had om Loe rakker ergens voor te strikken. Hij had nu toch tijd ge noeg, heette het. Maar dat pakte anders uit. Wethouder Van der Veldt trok zich, moegewerkt door overbelasting, uit het politieke leven terug. Spanning in politieke krin gen, wie uit de K.V.P.-fractie hem zou opvolgen. De keu ze viel op Henk Loerakker. Merkwaardig en verrassend op het eerste gehoor, toen zijn naam viel. Natuurlijk, vanzelfsprekend, zei de Gemeenteraad unaniem. Aldus kwam Loerakker aan de tafel van B&W, belast met een zware wethoudersportefeuille: sociale zaken, volkshuis vesting en woonruimteverdeling. Menig andere (jonge re) politicus zou daar emotioneel aan te gronde kunnen gaan. Zo niet Henk Loerakker, die op 74-jarige leeftijd, tijdens ziekte van wethouder Van Liemt, diens zetel als waarne mer enige tijd bezette. Meestal kort van stof, gedeci deerd in zijn reacties op vragen of opmerkingen uit de Gemeenteraad, liet hij zich niet gemakkelijk omver pra ten. Hij kon mopperen en knorren, maar dat leek zijn naaste omgeving meer een levensstijl, die hij graag cul tiveerde, dan een onhebbelijkheid. Want juist deze soms zo stuurs lijkende man handelde uit een grote sociale bewogenheid en met veel begrip voor onmogelijke si tuaties waarin mensen verzeild kunnen raken. Henk Loerakker, die ook in sportief opzicht (voetbal en cricket) zijn mannetje wist te staan, was wel zo verknocht aan zijn politieke werk, dat hij het moeilijk kon verkrop pen dat hij naar de mening van anderen op een gegeven moment zijn tijd had uitgediend. Hij werd doorzijn partij niet meer herkiesbaar gesteld. Dat was in 1978. Hij meende voor zichzelf dat hij nog jaren zou kunnen mee draaien.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 206